Okupantams išmušė atpildo valanda. Atvyko mirties lagaminai iš JAV (Video)  ()

Ukraina yra pirmoji tai padariusi. Ir tai skaudžiai atsilieps ir po daugybės metų. Bet kitos išeities, atrodo, nėra.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukraina yra pirmoji šalis sulaužiusi Otavos susitarimą. Ta tarptautine sutartimi buvo siekiama uždrausti priešpėstines minas. Daugybė šalių pasirašė Otavos susitarimą, tačiau tarp jų nėra JAV, Indijos, Kinijos ir, žinoma, Rusijos. Ukraina šiame kare jau gynėsi priešpėstinėmis minomis, bet tai buvo pavieniai atvejai. Dabar Ukraina oficialiai grįžta į priešpėstinių minų naudotojų sąrašą.

Naujausiu karinės pagalbos paketu JAV Ukrainai perduos nemažai priešpėstinių minų ir M131 MOPMS sistemą. Tai – minų laukas lagamine, naudojamas nuo 1986 metų. 

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
9549 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Minų laukai naudojami kaip karo inžinerijos atitvarai, skirti pristabdyti priešo pajėgų judėjimą. Niekas nesitiki, kad sausumos minos sunaikins puolantį priešą. Tiesiog priešui reikės judėti atsargiau, imtis kitų priemonių ir tai jį sulėtins. O judantį lėčiau jį lengviau sunaikinti artilerija ir, kaip dabar įprasta, dronais.

Kartais minų laukų kūrimui beveik nėra laiko. M131 MOPMS – tai 55 kg sveriantis konteineris, kurį gana lengvai gali panešti du-keturi kariai. Viduje yra valdymo sistema, 17 prieštankinių minų ir kelios priešpėstinės minos. Išrinkę vietą minų laukui kariai ten padeda konteinerį. Jie atsitraukia ir nuotoliniu būdu aktyvuoja MOPMS sistemą. Gana greitai sukuriamas minų 70 metrų ilgio ir 35 metrų pločio minų laukas. Suveikia saugikliai ir po maždaug 2 minučių ta vieta tampa labai pavojinga.

 

Tas plotas neatrodo labai didelis. Bet M131 MOPMS leidžia užminuoti konkrečias vietas. Ypač laukus, kuriuose prognozuojamas priešo judėjimas.

Ukraina gaus ir kitokių priešpėstinių minų. Atvyksta labai svarbūs pajėgumai, leidžiantis minų laukus kurti nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, minas barstančios sistemos ir artilerijos sviediniai. Tos minos turi susinaikinimo mechanizmus, todėl po kiek laiko turėtų pačios save neutralizuoti. Tačiau visi supranta, kad bent dalis tų minų liks pavojingos ir po karo. Tai ir yra didžiausias priešpėstinių minų trūkumas, skatinantis pasaulį jų atsisakyti – po karo priešpėstines minas sunku surasti ir jos ištisus dešimtmečius skaudžiai nauju krauju ir naujomis mirtimis primena civiliams apie seną karą. Tačiau Ukraina neturi kitos išeities – besiveržiančius rusu būtina stabdyti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(24)
(0)
(24)

Komentarai ()