„Kovai ore ir ant žemės.“ Japonija ruošia DI valdomą karinį lėktuvą  ()

Kaip buvo paskelbta Tokijuje vykusiame technologijų simpoziume „2024“, Japonijos gynybos ministerija ruošiasi kitais metais pradėti pirmojo DI valdomo bepiločio bandymus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasak „Wing“, bandomasis skrydis planuojamas 2025 m. lapkritį, ir tai bus svarbus etapas Japonijos pastangose plėtoti dirbtinio intelekto technologijas gynybos pajėgumuose.

Japonijos gynybos įrangos agentūros Antrojo aviacijos įrangos vystymo biuro direktorius pulkininkas Michitaka Ikeda atskleidė, kad dirbtinio intelekto dronų programa pradėta 2022 m., sistemos projektavimas ir preliminarūs bandymai baigti 2023 m. pabaigoje, o detalusis projektavimas turėtų būti baigtas iki šių finansinių metų pabaigos. Planuojama, kad 2025 m. pradžioje bus pradėta rimtai kurti skraidymo bandymų bazė.

Bandant dirbtinį intelektinį intelektą galintį naudoti orlaivį, bus sukurti du skirtingi modeliai – kovinė versija ir žvalgybinė versija. Abi versijos turės tą patį variklį ir fiuzeliažą, modulinius sparnus ir naudingąją apkrovą, todėl jas galima lanksčiai modifikuoti. Dronuose bus įrengtos bendrosios kompiuterinės sistemos, o lėktuvo korpuso dydis planuojamas maždaug trijų metrų ilgio.

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
27960

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

2026 ir 2027 m. numatytų bandomųjų skrydžių metu dronai skraidys pagal tam tikrus misijų modelius – kad būtų galima patikrinti, kaip skiriasi imitacinė mokymo aplinka ir realios skrydžio sąlygos. Bus tikrinami dirbtinio intelekto gebėjimai priimti sprendimus, ypač imituojant kovos scenarijus su virtualiais priešo orlaiviais. Gynybos ministerija planuoja bandymus pradėti nuo oro mūšių vienas prieš vieną, o vėliau palaipsniui pereiti prie mūšių du prieš du, kad būtų patobulintos dirbtinio intelekto atsako strategijos.

 

Kalbant apie dirbtinio intelekto saugumą, Gynybos ministerija yra įsipareigojusi užtikrinti saugų dronų veikimą. Dirbtinio intelekto sprendimų priėmimo procesą papildys atsarginė saugos programa, skirta užkirsti kelią pavojingam elgesiui – pavyzdžiui susidūrimams ore ar ant žemės.

Dronų su dirbtiniu intelektu demonstravimas yra platesnės Japonijos iniciatyvos didinti automatizavimą ir autonomiškumą gynybos technologijose, ypač bepiločių sistemų srityje, dalis. Bus atliekami išsamūs sistemos eksploatavimo saugumo bandymai, įskaitant vertinimus keičiant skirtingų bendrovių sukurtus dirbtinio intelekto komponentus. Šiais bandymais siekiama nustatyti, kaip dirbtinio intelekto galimybių pokyčiai veikia skrydžio rezultatus ir sprendimų priėmimą įvairiomis operacinėmis aplinkybėmis.

 

Japonijos gynybos ministerija pabrėžė, kad siekiant kuo geresnių dirbtinio intelekto dronų programos rezultatų svarbu bendradarbiauti vykdant daugybę vykdomų mokslinių tyrimų projektų. Tarp jų yra iniciatyva, kuria siekiama sukurti DI, galintį teikti kovinę paramą, daugiausia dėmesio skiriant tam, kad draugiškas DI galėtų savarankiškai priimti sprendimus remdamasis jutiklių duomenimis ir stebėjimais realiuoju laiku, taip padidinant drono kovinį veiksmingumą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()