Beprotiška sovietų idėja. Skraidantį tanką bandė sukurti ir japonai, ir britai  ()

Antrojo pasaulinio karo metais Sovietų Sąjunga sukūrė skraidantį tanką – tačiau galiausiai paaiškėjo, kad tai buvo pakankamai kvailas ir trumpai gyvavęs išradimas, rašo „IFLScience“.



© Tempshill (Public Domain) | https://en.wikipedia.org/wiki/Antonov_A-40#/media/File:AntonovA40.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tankai, net ir nedideli, yra gana sunkūs, todėl juos nugabenti į mūšio lauką yra gana sudėtinga – važiuojant ilgą kelią, juos gali užpulti ir apšaudyti priešas. Todėl Sovietų Sąjunga pradėjo eksperimentuoti su būdais, kaip juos į paskirties vietą nugabenti oru. Kurį laiką jie bandė pritvirtinti tankus „T-27“ prie bombonešių dugno, tačiau tai buvo per didelė rizika prarasti brangius orlaivius.

Antrojo pasaulinio karo metais sovietai sugalvojo kitą idėją – pritvirtinti tanką prie sklandytuvo. Taip atsirado tanko ir sklandytuvo hibridas „Antonov A-40 Krylja Tanka“.

1940 m. konstruktorius Olegas Antonovas pabandė sukurti sklandantį tanką, iš esmės prie mažo tanko pritvirtindamas dvisparnio lėktuvo sparnus ir ilgą uodegos strėlę. Buvo sumanyta, kad didesnis lėktuvas, vilkdamas šį hibridą, paleistų jį į orą, o šis – tiesiog nusileistų į mūšio lauką, o tada nusimestų sparnus ir uodegą.

[EU+Kuponai] „Cyber Monday“! Projektoriai, siurbliai, energijos stotelės, monitoriai ir specialus pasiūlymas „Apple Pay“
4741

„Cyber Monday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-08

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „ETOE Starfish“ - 300 ANSI, 720P, Android TV, LCD vaizdo projektorius

2) „Vactidy V9“ - belaidis dulkių siurblys

3) „SolarPlay Q2402M“ - mobili energijos stotelė, 2500W, 2304Wh, LiFePO4

4) „TITAN ARMY P2510S“ - 24,5 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Prireikė kelerių metų, kol buvo sukurtas ir išbandytas skraidančio tanko prototipas.

„Norėdami jį išbandyti, jie turėjo palikti amuniciją ir didžiąją dalį degalų, kad sumažintų svorį, – „BBC Future“ aiškino aviacijos žurnalistas Jimas Winchesteris. – Koncepcija buvo tokia, kad sukantis tanko bokšteliui, buvo valdoma ir skrydimo kryptis.“

1942 m. pilotui bandytojam Sergejui Anochinui buvo patikėta išbandyti šį hibridą. Jį į orą kėlė bombonešis „Tupolev TB-3“, tačiau greitai paaiškėjo, kad sumanymas nėra puikus, nes tanko ir sklandytuvo hibrido oro pasipriešinimas buvo per didelis, kad bombonešis galėtų su juo susidoroti. Tankas buvo paleistas anksčiau laiko, tačiau S. Anochinas sugebėjo saugiai nusileisti lauke, o po to pargabenti tanką atgal į bazę.

 

Nors Japonija ir Jungtinė Karalystė bandė sukurti savo skraidančių tankų versijas, joms taip pat nepavyko užtikrinti geros aerodinamikos – ir, kaip ir sovietai, jos greitai atsisakė šios idėjos, rašo „IFLScience“.

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()