„Šluos rusų sandėlius ir logistiką.“ Fantastika. „Numušti neįmanoma.“ Ką paleidžia Ukraina ()
Artimiausiomis dienomis.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos gynybos pajėgos gavo pirmąją šalyje pagamintų bepiločių raketų „Peklo“ partiją. Šis ginklas taps svarbiu Ukrainos kariuomenės įrankiu, nes juo bus galima naikinti Rusijos sandėlius, įrangą ir dislokacijos punktus, taip pat ir Rusijos Federacijos teritorijoje.
Ukrainos kariuomenė galės naudoti „Peklo“ savo nuožiūra, be sąjungininkų leidimo. Apie tai Ukrainos kariškis Kirilas Sazonovas papasakojo FREEDOM.
„Šių raketų dar nemačiau, bet darau prielaidą, kad jų kovinė galvutė bus lygiai 30 kilogramų. Tai labai rimta, be to, raketos greitis, tai ne dronas, tai raketa, jos kovinė dalis leis tikrai susprogdinti sandėlius, logistiką, Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų dislokacijos vietas ir rusų karinę techniką, jei ji bus kur nors sukaupta. Tai nuostabu“, – sakė Sazonovas.
|
Pasak jo, Ukrainos kariuomenei tokių priemonių labai reikia. Juolab kad jos jau tiekiamos kariams.
„Pradėsime juos naudoti tiesiogine prasme artimiausiomis dienomis. Mums nereikės nei sąjungininkų leidimo, nei partnerių pritarimo. Ginklus naudosime taip, kaip mums atrodys tinkama, ir ten, kur mums atrodys tinkama. Įskaitant karinius taikinius Rusijos teritorijoje. Tai labai svarbu, nes tie patys KAB, jų neįmanoma numušti, tai yra geležies gabalas, kuris iš dangaus skrieja iki 40 kilometrų, o dabar – iki 70 kilometrų atstumu. Numušti KAB beveik neįmanoma. Bet susprogdinti sandėlį su KAB – nuostabu“, – pabrėžė Sazonovas.
Pasak kariškio, „Peklo“ taip pat padės efektyviai smogti Rusijos oro bazėms.
„Raketą, kurią Rusijos lėktuvai paleidžia į Ukrainos teritoriją, numušti sunku. Mūsų priešlėktuvinė gynyba negali pasiekti tų lėktuvų. Tačiau pataikyti į oro pajėgų bazę yra puikus dalykas – iš ten daugiau niekas neskrenda. Būtent toks ginklas būtų pravertęs 2022 m. pradžioje. Deja, tada jo neturėjome. Nebuvo ir sąjungininkų leidimo smogti tolimojo nuotolio smūgius. Tačiau dabar ši problema pašalinta. Svarbiausia turėti daugiau tokių ginklų“, – sakė ekspertas.