„Už patrankų mėsą.“ Aiškėja, ką gaus Šiaurės Korėja ()
Pasak JAV Ramiojo vandenyno pajėgų vado Samuelio Paparo, MiG-29 ir Su-27 nėra laikomi moderniais lėktuvais, tačiau kartu išlieka „didžiuliomis“ priemonėmis, galinčiomis sustiprinti Šiaurės Korėjos oro galią.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija tieks Šiaurės Korėjai naikintuvus mainais į tūkstančius karių, kuriuos Pchenjanas išsiuntė palaikyti Rusijos pajėgų prieš Ukrainą. Tai pareiškė JAV Ramiojo vandenyno pajėgų vadas admirolas Samuelis Paparo, praneša „Newsweek“.
Kalbama apie sovietmečio naikintuvus MiG-29 ir Su-27, pagamintus maždaug prieš 40 metų. Pasak Paparo, kariai yra kovos zonose, tačiau kovose dar nedalyvavo. Šis pareiškimas prieštarauja naujausiems Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio komentarams.
|
Paparo pažymėjo, kad MiG-29 ir Su-27 nėra laikomi moderniomis orlaivių platformomis, tačiau tuo pat metu jie išlieka „galingomis“ priemonėmis, galinčiomis sustiprinti Šiaurės Korėjos oro galią. Pchenjanas savo kovinių lėktuvų parką įsigijo iš Sovietų Sąjungos, o vėliau iš Kinijos.
Admirolas Paparo taip pat pridūrė, kad karių siuntimą Šiaurės Korėja planavo savo iniciatyva, tačiau nenurodė jų skaičiaus.
Šiaurės Korėjos oro pajėgos disponuoja pasenusių sovietų ir kinų gamybos orlaivių parku, kai kurių jų amžius siekia iki 80 metų.
Tai MiG-17, MiG-19 ir MiG-21 bei jų kiniškos kopijos, taip pat MiG-23. Tačiau eksploatuojami ir palyginti modernūs naikintuvai MiG-29 bei atakos lėktuvai Su-25. Pchenjanas juos gavo devintojo dešimtmečio pabaigoje ir dešimtojo dešimtmečio pradžioje.
Tarptautinio strateginių studijų instituto (IISS) duomenimis, dabartinį Šiaurės Korėjos oro parką sudaro daugiau nei 400 naikintuvų, 80 lengvųjų bombonešių ir daugiau nei 200 transporto lėktuvų. Dauguma jų yra netinkami skraidyti ir daug metų stovi aerodromuose, nes trūksta atsarginių dalių.