Ukraina pristatė inovaciją – logistinį „darbinį arklį“ (Video) ()
Ukrainos šarvuotų transporto priemonių gamintoja „Ukrainian Armor“ bandymų poligone pristatė savo naujausią inovaciją – bepilotę antžeminę mašiną „Protector“, rašo defence-blog.com.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pirmą kartą bandymų sąlygomis pademonstruota daugiafunkcė antžeminė bepilotė transporto priemonė, skirta palengvinti logistinę naštą fronto linijose ir sumažinti riziką personalui.
„Protector“ sukurtas kaip logistinis „darbinis arklys“, galintis pristatyti įvairių rūšių atsargas, įskaitant šaudmenis, minosvaidžių sistemas ir statybines medžiagas, į priešakines pozicijas, kurias dažnai sunku pasiekti.
Per vieną reisą ši transporto priemonė gali gabenti iki 1200 kg krovinių, todėl ji yra labai svarbi aprūpinimo misijoms, vykdomoms ugnies sąlygomis ar sudėtingoje vietovėje.
Sukonstruotas ant 4×4 visureigio važiuoklės, „Protector“ gali lengvai įveikti sudėtingas vietoves ir net įveikti iki metro gylio vandenį. Didelis mobilumas ir operacinis pasiekiamumas yra pagrindiniai veiksniai, dėl kurių jis išsiskiria iš kitų. Transporto priemonė turi 190 arklio galių dyzelinį variklį, todėl gali pasiekti iki 65 km/val. greitį, taip gerokai pagreitintindama aprūpinimo operacijas.
|
Vienas operatorius, esantis saugiu, iki 10–12 kilometrų atstumu, gali nuotoliniu būdu valdyti transporto priemonę ir nukreipti ją per ginčytinas teritorijas, kad įvykdytų savo misiją. Pagrindinis „Protector“ tikslas yra aiškus: pavojinguose situacijose pakeisti žmogų karį ir išsaugoti gyvybę.
Demonstracija parodė, kad „Protector“ mūšio lauke gali suteikti realios operacinės naudos, padidindamas saugumą ir logistikos efektyvumą. „Ukrainian Armor“ pabrėžė, kad vienas iš pagrindinių sistemos privalumų yra jos ekonomiškumas ir palyginti greitas gamybos terminas, leidžiantis greitai įdiegti sistemą plačiu mastu.
Karas Ukrainoje sukėlė inovatyvių, lengvai pritaikomų technologijų poreikį, kad būtų galima reaguoti į naujo tipo kovinę aplinką. „Protector“ yra dar vienas pavyzdys, kaip Ukraina toliau diegia naujoves sudėtingomis aplinkybėmis, ieškodama praktinių sprendimų, kurie ne tik pakeistų pavojingus vaidmenis atliekantį personalą, bet ir praplėstų operacinį pasiekiamumą bei lankstumą.
Ukrainian Protector UGV pic.twitter.com/hhzAedoQnJ
— 𝔗𝔥𝔢 𝕯𝔢𝔞𝔡 𝕯𝔦𝔰𝔱𝔯𝔦𝔠𝔱△ 🇬🇪🇺🇦🇺🇲🇬🇷 (@TheDeadDistrict) December 2, 2024