„Labai greitai, nepaisant atstumo, greičio ir aukščio“. Jungtinė Karalystė išbandė naują ginklą (Foto)  ()

Šio ginklo svarbą įrodė karas Ukrainoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija išbandė lazerinę dronų naikinimo sistemą, turinčią ginti šarvuočius. Nors bandymai atlikti tik poligone Velse ir prireiks daug laiko, kol sistema bus paruošta karo sąlygoms, tai buvo pirmasis kartais kai Jungtinės Karalystės kariai didelės energijos lazeriu naikino skraidančius dronus. Žinoma, tai svarbu todėl, kad dronai kare Ukrainoje tapo pagrindiniai šarvuočių žudikais.

Prieštankinis dronas yra labai pigus ir mažas prietaisas. Tai reiškia, kad dronais be paliovos galima atakuoti kiekvieną šarvuotį. Kaip apsiginti nuo tokių atakų? Lazeriai tam puikiai tinka, nes jie turi neribotą amuniciją.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
9549 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Šiuose bandymuose dronus mušantis lazeris buvo sumontuotas į šarvuotą pėstininkų transporterį „Wolfhound“. Jis sėkmingai numušė mažus dronus nepaisant atstumo iki jų, jų skrydžio greičio ir aukščio. Kariai labai džiaugėsi tuo, kad dronus buvo galima numušinėti labai greitai.

 

Įprastai šarvuočiai ginami papildomais šarvais, bet jie yra sunkūs ir keli smūgiai juos vis tiek gali pramušti. Dronus galima trikdyti elektroninės karybos sistemomis, bet jau yra joms atsparių dronų. Šaudyti dronus kulkosvaidžiais įmanoma, bet sunku, nes jie yra maži. Be to, kulkos irgi gali baigtis, o mūšio lauke svarbu apsaugoti saviškius nuo draugiškos ugnies – juk dronas gali priartėti iš tos pusės, kur yra kiti tų pačių pajėgų kariai. Lazeriui reikia daug energijos, bet jam nesibaigia amunicija ir jis gali būti saugus draugiškoms pajėgoms.

 

Jungtinėje Karalystėje išbandyta sistema nukreipia intensyvų IR lazerio spindulį į taikinį, naudodama pažangius jutiklius ir sekimo sistemas, kurios realiu laiku seka droną ir neleidžia jam ištrūkti ir deginančių lazerio gniaužtų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(24)
(1)
(23)

Komentarai ()