Trina rankomis. „Rusija neatgaus savo pozicijų.“ Atėjo krachas ()
Neteks priėjimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kai kalbama apie Basharo al Assado režimo žlugimą, dažniausiai analizuojamas tik geopolitinis veiksnys ir dideli repeticiniai nuostoliai Rusijai, pamirštant, kad geoekonominis veiksnys yra daug svarbesnis. Ir čia Rusijai gali būti ne viskas rožėmis klota. Apie tai papasakojo politologas, Ukrainos Nacionalinio aviacijos universiteto Tarptautinių santykių katedros profesorius Maksimas Jalis.
„Tai, kas vyksta Sirijoje, tik džiugina Katarą ir Iraną, nes gali turėti gana neigiamos įtakos Rusijos grįžimo į Europos dujų rinką perspektyvoms. Nes vienas iš pagrindinių ekonominių Rusijos tikslų dalyvauti šiame kare ir remti Basharo al Assado režimą buvo užkirsti kelią dujotiekių tiesimui iš Kataro ir to paties Irano, kaip didžiausių dujų, kurios yra pigesnės už rusiškas, tiekėjų“, – sakė profesorius.
|
Jis tęsia, kad ilgainiui, jei šie dujotiekiai bus baigti tiesti, Rusija negalės susigrąžinti savo pozicijų, net jei karas Ukrainoje baigsis, ir galutinai praras Europos dujų rinką bei įgis joje rimtų konkurentų.
Be to, pabrėžia Maksimas Jalis, jei Putinas nesutiks išsaugoti savo bazių, Rusija neteks priėjimo prie Viduržemio jūros ir de facto Atlanto vandenyno regiono, nes Bosforo sąsiaurį kontroliuoja Turkija, todėl Juodosios jūros laivynas negalės būti greitai perkeltas į Viduržemio jūros regionus.