„Du kumščiai.“ Ką skelbia Zelenskis  ()

Jau maždaug 2 milijonai.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© cagrikarip (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/ai-generated-missile-launcher-8430402/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukraina sistemingai didina savo ginklų gamybą, ruošdamasi galimam Vakarų karinės pagalbos mažinimui kitais metais. Pasak „The Washington Post“, daugiausia dėmesio skiriama kurti ginklų sistemoms, galinčioms smogti taikiniams giliai Rusijos teritorijoje. 

Ukrainos pareigūnų teigimu, Ukrainos vidaus gynybos produkcija remiasi programa, pagal kurią kuriami tolimojo nuotolio atakos bepiločiai orlaiviai, kurie reguliariai smogia į taikinius už šimtų kilometrų nuo Rusijos ir Ukrainos sienos, kad sutrikdytų Maskvos karines operacijas. 

Smogiamieji bepiločiai orlaiviai turi svarbų pranašumą: juos galima greitai pagaminti ir lengvai modernizuoti. Tačiau ekspertai įspėja, kad jų galimybės yra ribotos ir jie negali tapti visaverčiu visų karinių užduočių sprendimu. 

[EU+Kuponai] „Merry Christmas“ išpardavimas! Paskutinė proga. Vaizdo projektoriai, el. motociklai vaikams, drėgmės surinktuvai, 3D spausdintuvai ir kt.
3036

„Merry Christmas“ išpardavimas!

Paskutinė proga šiais metais

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-24

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo T2 Max NEW“ - puikus Android vaizdo projektorius tapo dar geresnis

2) „Solayce PD12R-02EE“ - drėgmės surinktuvas (patalpų sausintuvas)

3) „Hyper GOGO Cruiser 12 Plus“ - el. motociklas su Bluetooth kolonėle ir APP, žalias modelis

4) „QIDI Tech Q1 Pro“ - aukščiausios klasės 3D spausdintuvas su dvigubais Z varikliais, 60 ℃ kameros šildymu ir kt.

Išsamiau

„Ilgalaikėje perspektyvoje Ukraina norėtų turėti du kumščius... Vienas kumštis būtų visiškai išvystytas gebėjimas bepilotėmis skraidyklėmis pristatyti smogiamuosius paketus, o antrasis kumštis – trumpojo ar net vidutinio nuotolio sparnuotosios ir balistinės raketos“, – aiškino Lenkijos gynybos konsultacijų bendrovės „Rochan“ direktorius Konradas Muzyka. 

Ukraina aktyviai plėtoja sparnuotųjų ir balistinių raketų programas. Prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė apie sėkmingus balistinės raketos bandymus ir 100 vienetų gamybą šiais metais. Gynybos ministras Rustemas Umerovas paskelbė apie dviejų sistemų – hibridinio drono ir raketos „Palianycia“ ir patobulintos sparnuotosios raketos „Neptun“ – masinės gamybos pradžią. 

 

Artimiausiais mėnesiais, o galbūt ir metais gynybos pramonė vystysis dar labiau. Ukrainos pareigūnai teigia, kad savo ginklų pramonės vystymas yra esminis dalykas siekiant užtikrinti ilgalaikį šalies saugumą ar net tolesnį jos egzistavimą. Šiais metais Ukraina jau pagamino apie 2 mln. dronų ir yra pasirengusi padvigubinti jų gamybą, jei gaus tinkamą finansavimą.

Pastaraisiais mėnesiais Ukrainos dronų atakos tapo reguliarios. Jie nukreipti į svarbiausius taikinius, tokius kaip šaudmenų sandėliai, aerodromai, logistikos centrai, naftos saugyklos ir gamyklos. Tačiau padarytos žalos dydis ir tokių atakų strateginis poveikis tebėra prieštaringi ir reikalauja tolesnės analizės. 

 

Prieš tris savaites Rusija paleido vidutinio nuotolio balistinę raketą į Ukrainos Dnipro miestą. Tai buvo atsakas į Ukrainos raketų smūgius į Rusijos taikinius ir Maskvos pasirengimo panaudoti branduolinį ginklą demonstravimas. Atsakydami į tai Ukrainos bepiločiai lėktuvai atakavo Rusijos bandymų poligoną Kapustin Jar, esantį už daugiau kaip 643 km nuo sienos. Tai įrodė Ukrainos gebėjimą veikti dideliais atstumais, kurie yra už Vakarų amunicijos veikimo zonos ribų. 

Tačiau analitikai pabrėžia, kad vien bepiločių orlaivių pergalei pasiekti nepakanka. Ukrainos kariuomenei reikia raketų, galinčių pristatyti kovines galvutes dideliais atstumais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(34)
(1)
(33)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()