„Sugriuvo kaip kortų namelis“. Beprotiškas smūgis Kremliaus karinėms bazėms  ()

Rusija praranda įtaką.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-12-12 „Sugriuvo kaip kortų namelis“. Beprotiškas smūgis Kremliaus karinėms bazėms  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tai sugriuvo kaip kortų namelis“. Kremlius ruošiasi atsisveikinti su karinėmis bazėmis Sirijoje.

Dėl spartaus Basharo al-Assado režimo žlugimo Sirijoje RF greičiausiai neteks vienintelės karinio jūrų laivyno bazės užsienyje, taip pat karinio turto, į kurį Kremlius per pastaruosius 9 metus galėjo investuoti šimtus milijardų rublių.

Tikėtinas visiškas Rusijos pasitraukimas iš Sirijos, praradus Tartuso uostą ir Chmeimimo oro bazę, „The Moscow Times“ sakė du Rusijos diplomatai, pageidaujantys likti anonimiški. Rusijos karinis kontingentas Sirijoje, kuris kampanijos, skirtos B. al-Assadui, viršūnėje sudarė dešimtis tūkstančių karių, buvo užblokuotas savo vietose po to, kai anti-Assado opozicijos pajėgos visiškai kontroliavo teritorijas, kuriose yra Tartusas ir Chmeimimas.

Mažiausia kaina šiais metais! Lietuvių sukurta „NordPass“ paslauga, kuria pasitiki milijonai – „tiesiog būtina kiekvienam interneto naudotojui“ (Video)
9826 3

Tiesiog nerealiai gera proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą šiais metais! Ir dabar dar priedo gausite visiškai naujas ir puikias galimybes atveriančias funkcijas.

Išsamiau

Rusija naudojosi diplomatiniais ir kariniais kanalais, kad bendrautų su visais pagrindiniais regiono veikėjais – opozicija, Stambulu, Jeruzale, Vašingtonu ir Londonu, ir praneštų, jog „panaudos dideles karines pajėgas – lėktuvus ir raketas, jei kas nors nutiktų jos kariniam personalui Tartuse ir Chmeimime“, – „The Moscow Times“ sakė Rusijos diplomatas.

 

Tačiau šios diplomatijos sėkmė nėra garantuota. „Tai paveiks Rusijos logistiką Afrikos Korpuso tiekimui ir visas jos ambicijas šiame regione. Viskas gali subyrėti. Alternatyvą galima rasti, pavyzdžiui, Alžyre, nors bet kuriuo atveju viskas taps daug sudėtingiau“, – pažymi Berlyno Carnegie Rusijos ir Eurazijos centro direktorius Aleksandras Gabujevas.

B. al-Assado režimas ir galimybės, kurias jis suteikė Maskvai mainais už paramą, „buvo labai svarbus derybinis elementas, kuris dabar yra atimtas“, sakė užsienio reikalų ministerijai artimas šaltinis. Tačiau jis tvirtina, kad tai, kas atsitiko, „pirmiausia Irano pralaimėjimas, nes Teheranas daugiau investavo į Siriją ir ten daugiau prarado“.

 

Netekusi bazių Sirijoje, Rusija praranda įtaką tiek Artimuosiuose Rytuose, tiek Vakaruose, sakė buvęs Rusijos atstovybės prie JT Ženevoje pareigūnas Borisas Bondarevas, atsistatydinęs protestuodamas po invazijos į Ukrainą.

„Nuo 2014 m. V. Putinas naudojo tai kaip platformą, kad priverstų Saudo Arabiją, Katarą, Iraną, Egiptą ir Izraelį bei, žinoma, Vakarų Europos šalis ir JAV, su juo skaitytis“, – sakė B. Bondarevas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(0)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()