„Niekam nerekalingi.“ Totalus Rusijos fiasko. „Apleisti pūva sandėly“ (Foto)  ()

Naikintuvai nesulaukė, kol bus įgyvendinta modernizavimo programa ir dabar jų ateitis neaiški. Tarp galimų scenarijų – orlaivių perdavimas Šiaurės Korėjai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Oro bazėje netoli Kursko liko rūdyti daugiau nei pusė Rusijos naikintuvų MiG-29SMT parko, o tai tapo ryškiu sunkumų, lydinčių senos karinės technikos modernizavimo, pavyzdžiu.

2000-ųjų pradžioje šie lėktuvai turėjo tapti atnaujinto Rusijos oro laivyno dalimi, tačiau dabar juos dengia rūdys, primenančios strateginio planavimo nesėkmes.

MiG-29SMT buvo sumanytas kaip pereinamasis sprendimas, leidžiantis pratęsti pasenusių MiG-29 tarnavimo laiką. Modernizavimo programoje buvo numatyta tobulinti avioniką, radarus ir išplėsti ginkluotąsias galimybes.

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
27960

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

Tačiau dėl chroniško finansavimo trūkumo modernizuojamų lėktuvų skaičius pasirodė gana kuklus – tik apie 40-42 vnt. Likusi parko dalis išliko nepakitusi arba iš tikrųjų nebenaudojama.

Situaciją apsunkino tai, kad buvo naudojami 1990-ųjų komponentai, iš pradžių skirti senesnei MiG-29 versijai. Šis sprendimas apribojo orlaivių patvarumą ir sumažino jų kovinę vertę.

 

Remiantis analitinės platformos „Eastern Order of Battle“, didelė dalis MiG-29SMT netoli Kursko yra nenaudojami, veikiami korozijos. 2021 metais atlikti bandymai modernizuoti liko be matomų rezultatų. Ilgai tylint apie šių lėktuvų likimą, kyla klausimas: ar planuojama juos restauruoti, ar galutinai nurašyti.

Modernizacijos programos nesėkmės paveikė ir tarptautinius pardavimus. Tokios šalys kaip Alžyras atsisakė pirkti MiG-29SMT, išreikšdamos abejones dėl šio modelio patikimumo ir kokybės. Be to, didėjant konkurencijai su šiuolaikiniais naikintuvais, tokiais kaip Su-35 ir Su-57, MiG-29SMT atsidūrė šešėlyje.

 

 

Taigi šių mašinų likimas lieka neaiškus. Tarp galimų scenarijų – naikintuvų perdavimas sąjungininkėms, tokioms kaip Šiaurės Korėja. Ekspertai teigia, kad atnaujintas MiG-29SMT gali žymiai sustiprinti Pchenjano oro pajėgas, kurios vis dar remiasi devintojo dešimtmečio modeliais.

Alternatyvus variantas yra naudoti orlaivį kaip atsarginių dalių šaltinį, kad būtų išlaikytas kitų MiG-29 kovinis pajėgumas. Tai logiškas žingsnis, atsižvelgiant į ribotus Rusijos išteklius užsitęsusio konflikto Ukrainoje kontekste.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(2)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()