„1000 metų senumo metodas.“ Ateina superpilotai. „Geresni nei JAV“  ()

Kinija ketina panaudoti senovinį čigongo metodą, kad pagerintų savo pilotų rezultatus būsimose mūšiuose, kuriuose dalyvaus slapti naikintuvai ir dronai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tradicinė praktika taps 50 vyrų grupės, kuri yra Kinijos oro pajėgų dalis, pratybų dalimi.

Viena iš čigongo* (Qigong) formų, naudojamų šioje treniruotėje, yra Baduanjin, kurios tikslas – panaudoti kūno gyvybinę energiją, vadinamą qi, raumenų vystymuisi gerinti. Duomenų apie šią praktiką analizė rodo nepaprastą jos efektyvumą – ši pilotų grupė pasiekia geresnių rezultatų nei pilotai, besitreniruojantys išskirtinai vakarietišku stiliumi.

* Čigongas – senovės kinų sveikatinimo forma, kuri, manoma, buvo tradicinės kinų medicinos pagrindu. Čigongo praktikas sudaro eilė kvėpavimo pratimų, meditacijų, intensijos ir ritmingų judesių, kuriuos gali išmokti daugelis bet kuriame amžiuje ir esant bet kokiam fiziniam būviui. Čigongo praktikos gali būti suvokiamos kaip senoviniai vegetatyviniai bioatsako pratimai, kurie pagerina teigiamas vegetatyvines funkcijas, susikoncentruojama į judėjimą ir pozas kombinuojant jas su kvėpavimo pratimais.
Mažiausia kaina šiais metais! Lietuvių sukurta „NordPass“ paslauga, kuria pasitiki milijonai – „tiesiog būtina kiekvienam interneto naudotojui“ (Video)
9827 3

Tiesiog nerealiai gera proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą šiais metais! Ir dabar dar priedo gausite visiškai naujas ir puikias galimybes atveriančias funkcijas.

Išsamiau

Baduanjin yra čigongo forma, turinti daugiau nei 1000 metų istoriją. Jai būdingos simetriškos fizinės pozos ir judesiai, kurie derinami su kontroliuojamu kvėpavimu ir protiniais pratimais. Tikslas yra pagerinti pusiausvyrą, lankstumą, raumenų jėgą ir bendrą sveikatą.

Baduanjin praktikoje pagrindinis dėmesys skiriamas kūno vidinės energijos išlaisvinimui, o tai suteikia daug naudos sveikatai. Ankstesni tyrimai parodė, kad reguliariai praktikuojant šią čigongo formą pagerėja gyvenimo kokybė, miegas, pusiausvyra, rankos sukibimo jėga, šerdies lankstumas ir kraujotaka.

 

Remiantis tyrimu, paskelbtu Kinijos reabilitacijos medicinos žurnale, daugelis pilotų prieš treniruotę pranešė apie kaklo, nugaros ir pečių skausmą. Pradėjus atlikti čigongo pratimus, šie simptomai žymiai sumažėjo. Be to, pastangų lygis mankštos metu sumažėjo beveik 20 % lyginant su kontroline grupe, o raumenų jėga aplink juosmenį padidėjo trečdaliu.

Baduanjin susideda iš aštuonių specifinių judesių, kurie užtikrina sklandų gyvybinės energijos tekėjimą kūne, palaiko stuburo stabilumą ir kontroliuoja jo judesius. Geresnis stuburo stabilumas yra būtinas pilotams, kurie turi išlaikyti ilgalaikę sėdėjimo padėtį ekstremaliomis sąlygomis.

 

Čigongo treniruotės yra intensyvios ir apima tokius scenarijus kaip bendradarbiavimas su dronais. Siekiant patenkinti būsimų technologinių oro mūšių poreikius, Kinijos pilotų kasdienių mokymų intensyvumas bus didesnis nei jų amerikiečių pilotų.

Be to, šios treniruotės yra ypač skirtos ištvermei ir raumenų jėgai, kuri yra labai svarbi pilotams, kurie skrydžio metu turi susidoroti su vibracijomis ir g-jėgomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(11)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()