„Už 3200 km.“ Galingas atsakas Rusijai. Smogė raketa „Dark Eagle“ (Video)  (2)

Pasiekia didesnį nei 6000 km/h greitį.


Raketa
Raketa
© U.S. DepartmentofDefense (Atvira licencija) | https://www.defense.gov/News/Releases/Release/Article/3999835/army-and-navy-successfully-test-conventional-hypersonic-missile/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikiečiai sėkmingai išbandė hipergarsinę raketą „Dark Eagle“, praneša JAV gynybos departamentas. Bandymas, atliktas gruodžio 12 d. Kanaveralo kyšulio kosmoso centre Floridoje, yra daugiau nei dvejų metų pastangų kulminacija, siekiant paeisti raketą iš priekaboje sumontuoto paleidimo įrenginio.

Tai didelis žingsnis kuriant pažangius ginklus.

„Šis bandymas patvirtina mūsų gebėjimą pristatyti šią technologiją kariams. Jis parodo gebėjimą pasiekti hipergarsinį greitį dideliais diapazonais“, - sakė JAV kariuomenės sekretorė Christine Wormuth.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
9547 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Anot JAV gynybos departamento, tai buvo antrasis sėkmingas visos AUR (All Up Round) hipergarsinių ginklų sistemos bandymas šiais metais. Bet bandymas buvo pirmasis, kuriame buvo panaudota „Long-Range Hypersonic Weapon“ (LRHW) sistema, integruota su mobiliuoju operacijų centru ir priekaboje sumontuotu paleidimo įrenginiu.

Karinio jūrų laivyno sekretorius Carlosas Del Toro pabrėžė bandymo svarbą: „Tai reikšmingas žingsnis kuriant vieną iš mūsų pažangiausių ginklų. Artėjant pirmajam jo pristatymui kariuomenei, mes ir toliau integruojame „Conventional Prompt Strike“ sistemą ir antvandeninius ir povandeninius laivus, kad išlaikytume savo pranašumą“.

 

Viceadmirolas Johnny R. Wolfe'as jaunesnysis, Karinio jūrų laivyno strateginių sistemų programų direktorius, pabrėžė bendradarbiavimo svarbą: „Ši sėkmė liudija veiksmingą armijos ir karinio jūrų laivyno partnerystę, kuri sukūrė novatorišką ginklų sistemą“.

Hipergarsinės sistemos, galinčios pasiekti daugiau nei penkis kartus didesnį nei garso greitį (5 Mach), siūlo unikalų greičio, diapazono, manevringumo ir aukščio derinį. Dėl šių savybių jos idealiai tinka pašalinti taikinius kritiniais momentais, net ir stipriai saugomose srityse, praneša JAV gynybos departamentas.

Hipergarsinių ginklų lenktynėse JAV atsilieka nuo Rusijos ir Kinijos. Abi valstybės jau turi raketų, tokių kaip Ch-47M2 „Kinžal“ ir 3M22 „Cirkon“, o JAV atidėliojo „Dark Egale“ paleidimo datą. Ši raketa, priklausanti ilgojo nuotolio hipergarsinio ginklo (LRHW) sistemai, turėtų tapti JAV ginkluotės proveržio elementu. Apskaičiuota, kad jos skrydžio nuotolis yra maždaug 2700 km, todėl tai yra tolimojo nuotolio ginklas.

 

Pagrindinė raketos savybė yra jos gebėjimas pasiekti didesnį nei 5 machų arba daugiau nei 6000 km/h greitį. Todėl daugumai priešraketinės gynybos sistemų ji bus nepasiekiama. Ji sukurta taip, kad per vieną skrydžio fazę būtų Žemės atmosferos viršuje, kur nepatenka į priešo radarų diapazoną, o tai padidina raketos kovos efektyvumą.

Be įspūdingo greičio, „Dark Eagle“ raketa turi galimybę dinamiškai keisti savo trajektoriją, todėl jos judėjimą nuspėti dar sunkiau. Šios technologijos dėka priešas iki paskutinės akimirkos negali tiksliai nustatyti atakos taikinio, o tai apriboja reakcijos laiką. 2024 m. atlikti bandymai įrodė, kad raketa gali įveikti apie 3200 km atstumą, kaip buvo dokumentuota per bandomuosius paleidimus iš sausumos bazių Havajuose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(43)
(4)
(39)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)