Ukraina artėja prie svarbaus tikslo. Šis ginklas jau netrukus gali nustebinti rusus ()
„Hrim-2“ projektas sparčiai juda link tarnybos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Hrim-2“ projektas, dar žinomas kaip „Sapsan“, yra gana įdomus ir labai slaptas. „Hrim-2“ yra taktinė balistinė raketa, kurios nuotolis viršija 500 km. Apie dabartinį „Hrim-2“ projektą Kyjive pranešta 2014 m. Jis vystytas lėtai, nes buvo sunku užtikrinti finansavimą. 2018-aisiais parade Kyjive jau važiavo „Hrim-2“ transporteris, tačiau į karą 2022 metais ši raketa nespėjo.
Kai 2022 m. rugpjūčio 9 d. Sakų aviacijos bazėje okupuotame Kryme nugriaudėjo didžiuliai sprogimai, keletas ekspertų spėjo, kad tai galėjo būti „Hrim-2“ darbas. Jau vien todėl, kad tai buvo bent 220 km smūgis. Vėliau 2023 metais Rusija teigė numušusi dvi raketas „Hrim-2“, bet nepateikė jokių įrodymų. Ukraina patvirtino, kad „Hrim-2“ raketa išbandyta tik šiemet.
|
Lapkričio pradžioje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukraina pagamino „pirmąsias 100 raketų“ ir gali smogti vis giliau į Rusijos teritorij. Daugelis naujienų agentūrų mano, kad jis turėjo omenyje „Hrim-2“, nors konkrečiai to nesakė. Šimtas „Hrim-2“ raketų skamba neįmanomai. Tačiau dabar teigiama, kad projektas tikrai artėja prie pabaigos ir „Hrim-2“ greitai pradės tarnybą.
„Hrim-2“ paleidžiama nuo mobilios platformos, galinčios nešti dvi tokias raketas. Ji turi 500 kg kovinę galvutę ir vienos pakopos kietojo kuro raketinį variklį. Nėra (ir negali būti) duomenų apie jos tikslumą ar valdymo sistemą. Gerai tai, kad „Hrim-2“ yra balistinė raketa, o balistines raketas sunku numušti, nors rusai ir tvirtina, kad S-400 ir net „Buk-M3“ sistemos yra pajėgios kovoti su taktinėmis balistinėmis raketomis.