„Įsiskverbė 70 km. Tai tikras lūžis.“ Ukraina pradėjo naudoti lazerinius ginklus (Foto) (Video)  ()

Šiuo metu nežinoma, koks tiksliai yra šis lazerinis ginklas.


Taikiniai
Taikiniai
© Stop kadras | https://x.com/DefenceHQ/status/1767204215259111625?s=20

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos gynybos pajėgos jau naudoja lazerinius ginklus, galinčius numušti oro taikinius.

Tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nepilotuojamų sistemų pajėgų vadas pulkininkas Vadimas Sucharevskis, kurį cituoja „Interfax“.

„Galime teigti, kad šiandien Ukraina, jei neklystu, yra penktoji šalis, kuri gali pasakyti, kad turi lazerį. Šiuo lazeriu galime numušti orlaivius daugiau nei 2 km aukštyje“, – sakė V. Sucharevskis, kalbėdamas konferencijos „Europos gynybos pramonė: bendradarbiavimo su Ukrainos gynybos pramone perspektyvos“ dalyviams.

Anot jo, lazerinis ginklas vadinasi „Trident“, o nepilotuojamų sistemų pajėgos šiuo metu stengiasi padidinti ir sustiprinti jį.

[EU+Kuponai] „Merry Christmas“ išpardavimas! Paskutinė proga. Vaizdo projektoriai, el. motociklai vaikams, drėgmės surinktuvai, 3D spausdintuvai ir kt.
6713

„Merry Christmas“ išpardavimas!

Paskutinė proga šiais metais

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-24

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo T2 Max NEW“ - puikus Android vaizdo projektorius tapo dar geresnis

2) „Solayce PD12R-02EE“ - drėgmės surinktuvas (patalpų sausintuvas)

3) „Hyper GOGO Cruiser 12 Plus“ - el. motociklas su Bluetooth kolonėle ir APP, žalias modelis

4) „QIDI Tech Q1 Pro“ - aukščiausios klasės 3D spausdintuvas su dvigubais Z varikliais, 60 ℃ kameros šildymu ir kt.

Išsamiau

Be to, V. Sucharevskis kalbėjo apie motininių bepiločių orlaivių naudojimą, kurie gabena lengvus atakos dronus, o tai leidžia žymiai padidinti sunaikinimo diapazoną.

„Šiandien naudojame vadinamuosius „motininius“ dronus, FPV nešiklius, kurių skrydžio atstumas viršija 70 km. Po savimi jie turi 2 FPV, iš tikrųjų veikia kaip ryšio kartotuvai ir pataiko į tolimus priešo taikinius. Mano nuomone, tai tikrai proveržis“, – pažymėjo pulkininkas.

Šiuo metu nežinoma, koks tiksliai yra šis lazerinis ginklas ir kokios jo savybės.

 

Tačiau 2024 metų balandį buvo pranešta, kad Jungtinė Karalystė planuoja į Ukrainą perkelti pirmuosius lazerinės oro gynybos sistemos „DragonFire“ pavyzdžius.

Tada per oficialų vizitą „DragonFire“ laboratorijoje JK gynybos sekretorius Grantas Šapsas sakė, kad lazerio instaliacija vis dar yra testavimo fazėje, tačiau vyriausybė stengiasi paspartinti plėtrą.

 

„Tarkime, nebūtina, jog [lazeris] būtų 100 procentų tobulas, kad ukrainiečiai pradėtų jį naudoti. Šiuo metu 2027 m. vis dar yra plėtros pabaigos data, bet, žinoma, aš pažiūrėsiu, ką galime padaryti, kad tai paspartintume“, – sakė G. Šapsas.

„DragonFire“ yra britų 50+ kW galios lazerinė sistema. Jos kūrimas prasidėjo 2018 m., vadovaujant pirmaujančioms JK įmonėms, tokioms kaip: MBDA UK, „Leonardo“  ir „QinetiQ Group“.

2024 metų kovą JK gynybos ministerija parodė vieno iš „DragonFire“ bandymų, kurių metu kompleksas sėkmingai perėmė keturkopterį ir minosvaidžio miną, rezultatus.

Maksimalus oro taikinių sunaikinimo nuotolis liko nežinomas. Bandymų metu prietaisas sunaikino droną ir artilerijos miną, kuri sprogo greičiau nei per penkias sekundes.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(85)
(2)
(83)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()