„Nustebino pasaulį.“ 6000 km/val. Pirmasis toks pasaulyje (Foto, Video)  ()

Kinija pasigyrė filmuota medžiaga, kurioje matyti vienas iš pirmojo pasaulyje hipergarsinio drono MD-19 bandymų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinija nustebino pasaulį išbandžiusi savo pirmąjį hipergarsinį kovinį droną MD-19. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad orlaivis nuskriejo iš kito transportinio drono „Tengden TB-001“, o po akimirkos pradeda skristi hipergarsiniu greičiu.

Kinai džiaugiasi Kinijos nepilotuojamu orlaiviu, nes čia kalbame ne tik apie pirmąjį istorijoje hipergarsinį droną, bet ir apie įrenginį, kuris, įvykdęs misiją, gali pats nusileisti ant oro uosto asfalto. Tai reiškia, kad tai yra daugkartinio naudojimo transporto priemonė.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
7410

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Įdomu tai, kad TB-001 yra nepilotuojamas orlaivis, kurį sukūrė „Tengoen“ ir skirtas vykdyti stebėjimo ir kovines misijas. Jis gali gabenti pakabintus krovinius, sveriančius iki 2800 kilogramų. Tuo tarpu šiuo atveju jis taip pat tarnavo kaip hipergarsinio drono MD-19 paleidimo platforma.

 

Deja, kol kas mažai žinoma apie MD-19. Vienintelis tikrumas yra tas, kad dronas sveria mažiau nei 2800 kilogramų ir gali atlikti kovines misijas. Pats dronas, atakuodamas 6000 km/val. greičiu, gali padaryti priešui didžiulę žalą.

 

Tačiau Kinijos drono pranašumas yra tas, kad jį viso skrydžio metu gali prižiūrėti operacijų centras, o tai leidžia atakuoti taikinį iš žemo aukščio.

 

Ekspertai mano, kad kiniškas hipergarsinis dronas MD-19 galėtų būti naudojamas kaip šnipinėjimo sistema. Juo galima gabenti šimtus kilogramų sveriančios stebėjimo įrangos, skirtos aptikti kariuomenės judėjimą, gynybos sistemas arba kuro ir ginklų sandėlius.

Kinijos kariuomenė masiškai ginkluojasi. Šiuo metu šalis yra didžiausia karinių dronų gamintoja pasaulyje. Jų gamybos tikslas – padidinti kariuomenės pajėgumus Pietų Kinijos jūroje ir Ramiajame vandenyne.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(29)
(-14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()