To iš oro pajėgų nesitikėjo niekas. Sunaikinti iš karto 3 naikintuvai MiG-23 (Video)  ()

Skaičius mažėja.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Izraelio karinės oro pajėgos paviešino filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotas neseniai įvykdytas Sirijos karinių oro pajėgų lėktuvo MiG-23 puolimas. Remiantis naujausiais pranešimais, izraeliečiai teigia, kad sunaikino tris tokius sovietų gamybos lėktuvus. Filmuotoje medžiagoje taip pat matyti smūgiai sraigtasparniams Mi-8 ir priešlėktuvinėms sistemoms.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
7296

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Sirijos oro pajėgos iki Basharo al Assado valdymo nuvertimo turėjo 30 naikintuvų MiG-29, be to, turėjo keletą ir prieš prasidedant pilietiniam karui. 150 kitų orlaivių, įskaitant MiG-21, MiG-23, Su-22 ir Su-24, praneša „The Jarusalem Post“. Teigiama, kad prasidėjus puolimui prieš B. al Assado vyriausybę, sukilėliai esą užgrobė kelis lėktuvus MiG-23, dislokuotus Neyrab oro bazėje Alepe.

Tačiau Izraelio gynybos pajėgų paskelbta filmuota medžiaga leidžia manyti, kad lėktuvų, kurie gali atsidurti sukilėlių rankose, skaičius mažėja. Jame matyti viena iš atakų prieš MiG-23 aikštelę, per kurią izraeliečiai, kaip teigiama, sunaikino tris tokius aparatus. Taip pat rodoma filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotos atakos prieš sraigtasparnius Mi-8 ir priešlėktuvines sistemas, anksčiau priklausiusias Sirijos ginkluotosioms pajėgoms.

 

MiG-23 (NATO kodas „Flogger“) – sovietinis reaktyvinis lėktuvas su kintama sparnų geometrija, sukurtas XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje ir aštuntojo pradžioje. Mašina buvo sukurta atsižvelgiant į greito, daugiafunkcio orlaivio, kuris galėtų efektyviai veikti ir kaip naikintuvas perėmėjas, ir kaip atakos lėktuvas, poreikį.

 

Šaltojo karo metais Sirija tapo viena pagrindinių sovietų ginkluotės gavėjų. MiG-23 buvo tiekiami Sirijos karinėms oro pajėgoms septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje, kaip dalis SSRS karinės paramos Artimųjų Rytų šalims. Tuo metu Maskva aktyviai rėmė Siriją, laikydama ją atsvara Vakarų sąjungininkams, tokiems kaip Izraelis. Sirijos lakūnų rankose MiG-23 atliko svarbų vaidmenį konfliktuose su Izraeliu, įskaitant 1982 m. Libano karą. Tačiau šiems lėktuvams dažnai pasipriešindavo technologiškai modernesni orlaiviai, tokie kaip Izraelio F-15 ir F-16, todėl jų kovinis veiksmingumas kartais būdavo ribotas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(31)
(4)
(27)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()