„Paliaubos be taikos sutarties.“ Netikėtas karo pabaigos scenarijus  ()

Vakarų kariai gali tapti viena iš galimybių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Politinis kelias sprendžiant klausimą dėl karo užbaigimo Ukrainoje yra neįmanomas dėl tam tikrų niuansų.

Europos šalys aktyviai diskutuoja apie idėją įvesti savo karius į Ukrainą kaip taikos palaikymo misijos dalį, ir dislokuoti juos palei demarkacijos liniją. Tačiau toks scenarijus mažai tikėtinas.

Šiaurės Eurazijos transformacijos instituto vykdomasis direktorius Vladimiras Gorbačas interviu metu sakė, kad šiuo metu vyksta išsekimo karas, kuris kartu yra ir naikinimo karas, ir tokių konfliktų negalima išspręsti nei politinėmis, nei teisinėmis priemonėmis.

[EU+Kuponai] Galingos vėjo jėgainės tik nuo 106,39€! Pasigaminkite elektros patys. Paskutiniai vienetai
20510 17

Nuostabiai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Pavyzdžiui, Ukrainoje yra penki regionai – keturios sritys ir Krymas, kurie de jure pagal Ukrainos Konstituciją yra jos dalis. Tuo pačiu tos pačios teritorijos yra įtrauktos į Rusijos Federacijos Konstituciją. Šio konflikto neįmanoma išspręsti politiškai dėl vidaus politinių ir teisinių aplinkybių“, – aiškino jis.

Todėl V. Gorbačas prognozuoja, kad karas tęsis iki vienos iš šalių – Ukrainos ar šalies agresorės Rusijos – vidinio sunaikinimo. Kitas variantas – paliaubos, bet nepasirašius taikos sutarties ar politinio susitarimo.

 

„Taip gali nutikti dėl abiejų pusių išsekimo ir nesugebėjimo tęsti aktyvių karinių operacijų. Precedentų jau buvo. Tipologiškai mūsų karas gali priminti 1980-86 metų Irano ir Irako karą, trukusį apie šešerius metus. Jis prasidėjo lygiai taip pat absurdiškai, Saddamo Husseino puolimu prieš Iraną su viltimi per tris dienas užimti arabų apgyvendintas teritorijas pietvakarių Irane. Tačiau karas truko aštuonerius metus ir baigėsi nepasirašius taikos sutarties – vien todėl, kad abi pusės suprato, jog beprasmiška tęsti kovą“, – pridūrė jis.

 

Didžiausias skirtumas yra tas, kad Irano ir Irako karo atveju šalys grįžo prie valstybės sienos linijos.

Žiniasklaida rašė, kad ES šalys diskutuoja apie 5-8 valstybių koalicijos sukūrimą taikos palaikymo misijai į Ukrainą siųsti. Vakarų kariai gali tapti viena iš galimybių užtikrinti saugumą Ukrainai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(1)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()