Rusija ant „ekonominės savižudybės“ slenksčio. Tai įvyks dar prieš taikos derybas (1)
Rusijos ekonomika negali atlaikyti sankcijų spaudimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Autoritetingo leidinio „Le Monde“ redakcinė kolegija padarė išvadą, kad galingos Vakarų sankcijos išties turi įtakos šalies agresorės – Rusijos Federacijos – ekonomikai. Padėtis Rusijoje gali gerokai pablogėti net neprasidėjus potencialioms deryboms dėl karo prieš Ukrainą užbaigimo.
Rusijos ekonomika negali atlaikyti sankcijų spaudimo
Ne paslaptis, kad V. Putino propagandistai uoliai slepia ekonomines karo pasekmes, pavyzdžiui, gerokai nuvertina oficialų infliacijos lygį.
Nepaisant to, kad viešai skelbiama, jog infliacija siekia 8,5 %, iš tikrųjų infliacija gali būti dvigubai didesnė. Šios prielaidos patvirtinimas yra gana paprastas, būtent Rusijos Federacijos centrinio banko astronominė 21 % bazinė palūkanų norma.
|
Ekonomistų teigimu, aukšta reali infliacija ir per aukšta bazinė palūkanų norma slopina verslo aktyvumą šalyje agresorėje.
Įmonės nebeišgali naudotis banko paskolomis ir atšaukia didelius investicinius projektus, rašo leidinys.
Taip pat negalima ignoruoti fakto, kad mokėjimai už anksčiau paimtas paskolas didėja kiekvieną kartą, kai Centrinis bankas padidina bazinę palūkanų normą.
Padėtis Rusijoje netrukus gali dar labiau pablogėti
Žurnalistai atkreipia dėmesį, kad Rusijos geležinkeliai, didžiausias šalies darbdavys ir pagrindinis logistikos rinkos žaidėjas, oficialiai paskelbė, kad iki 2025 metų investicijas sumažins 33 proc.
Be to, itin iškalbingas yra lengvatinių būsto paskolų programos nutraukimo ir įprastų paskolų palūkanų normų padidėjimo faktas.
Tai taip pat rodo, kad Rusijos gyvenamojo nekilnojamojo turto rinka sparčiai artėja prie žlugimo.
Visa tai vyksta precedento neturinčių išlaidų neproduktyviai ekonomikos daliai – armijai ir policijai – fone. Nuo kitų metų Rusija jiems skirs iki 40 % savo biudžeto. Tuo pat metu biudžeto pajamos iš naftos ir dujų toliau mažėja, pabrėžia leidinio redakcija.
Visi šie veiksniai prives prie Rusijos „ekonominės savižudybės“. Visai gali būti, kad tai įvyks dar prieš taikos derybas su Ukraina.
Maskva dar nesumokėjo už savo „specialiąją karinę operaciją“, rašo „Le Monde“.