Pakelti sraigtasparniai. Neįtikėtinas mūšis. Danguje susikovė Ukrainos ir Rusijos oro pajėgos (Video) ()
Kelia grėsmę ir pačiai sraigtasparnio įgulai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gynybos pajėgos sėkmingai panaudojo sraigtasparnius, kad numuštų rusišką „Shaded“ tipo droną.
„Telegram“ kanale „Soniašnik“, siejamame su Ukrainos aviacija, buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas kovinis Mi-8.
Bepiločio orlaivio maršrutui sekti taip pat buvo naudotas sraigtasparnis „Airbus H125“.
Sraigtasparniai yra aprūpinti palydoviniais siųstuvais, skaitmeninėmis ryšio sistemomis, specializuotais aviacijos prožektoriais, elektronine optine sistema „Flir“ (EOS).
Gavusi informaciją apie oro taikinį iš antžeminių radiolokacinių stočių, tokia pora išvyko į vietovę. Jau danguje „Airbus H125“ aptiko taikinį naudodamas EOS, kartu su Mi-8 palydėjo į saugią zoną, o tada numušė turimais ginklais.
|
Neįmanoma to padaryti iš karto su H125, nes jo konfigūracijoje nėra ginklų pagal Ukrainos sertifikatą.
Mi-8 sunaikinus „Shahed“ atakos droną, vėliau lauke įvyko jo detonacija. Ji aiškiai parodo, kad net numuštas „Shahed“ kelia didelį pavojų.
Tai ne pirmas kartas, kai sraigtasparniai buvo naudojami Ukrainos padangėje atremti priešo bepiločius.
Aktyvus kariuomenės aviacijos įsitraukimas į dronų perėmimą prasidėjo 2024 m. vasarą.
Nes rusai pradėjo naudoti didesnį aukštį dronų skrydžiams, taip stengdamiesi išvengti ugnies iš žemės. Tai leido efektyviai įtraukti armijos aviaciją, kuri perima aukštai skrendančius taikinius.
Tačiau sraigtasparnių naudojimo sėkmė priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant įgulos mokymą ir savalaikį priešo oro taikinių aptikimą.
Tuo pačiu metu taikinių perėmimas naudojant šaulių ginklus kelia grėsmę ir pačiai sraigtasparnio įgulai. Jei kulka nepataiko į drono-kamikadzės kovinę galvutę, ji gali detonuoti ir pažeisti sraigtasparnį nuolaužomis, jei jis priartėja per arti.