„Rusai keps.“ Nesustabdoma galia. Smogė naujausi Ukrainos lazeriai „Trident“ (Video) ()
Ukraina yra viena iš penkių pasaulio valstybių, turinčių tokią technologiją.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusai keps. Ukrainiečiai išbando naujus lazerinius ginklus. „Trident“ yra britų „DragonFire“ sistemos atitikmuo, rašo ukrainiečių svetainė „Defense Express“.
Ukrainos lazerinį ginklą „Trident“ šiuo metu bando naujai įkurtos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nepilotuojamų sistemų pajėgos. Kaip rašo „Defense Express“, šių pajėgų vadas Vadimas Sucharevskis pabrėžė, kad Ukraina yra viena iš penkių pasaulio valstybių, turinčių tokią technologiją. Šis ginklas gali numušti lėktuvus didesniame nei 2 km aukštyje.
Lyginant „Trident“ su kitomis sistemomis, tokiomis kaip amerikietiška AN/SEQ-3 (LaWS) ar britų „DragonFire“, matyti, kad ukrainiečių ginklas pasižymi panašiais parametrais. Efektyvus veikimo atstumas yra 2 km, o tai reiškia, kad lazerio galia yra bent 50 kW. Šis pasiekimas yra reikšmingas turint omenyje, kad kitos panašaus galingumo sistemos veikia panašiu atstumu.
|
Sucharevskis pažymėjo, kad „Trident“ yra kūrimo ir stiprinimo fazėje. Šiuo metu tai yra prototipas, bet jau rodo įspūdingas galimybes. Šie ginklai gali būti labai svarbūs ateityje, ypač gynybos nuo dronų ir kitų oro grėsmių kontekste.
Ukrainos „Trident“ skirtas smogti lėktuvams, kurie skrenda iki 2 km aukštyje. „Defense Express“ taip pat pažymi, kad ukrainiečiai pasirūpino, jog lazeris galėtų pataikyti į lėktuvus, skriejančius iki 200 km/val. greičiu.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos neatskleidžia detalių, susijusių su ginklų gamyba, tačiau teigiama, kad lazeris „tinkamas didinti ir stiprinti“. Tai reiškia, kad „Trident“ vis dar yra prototipas, tačiau „net jei prototipas rodo tokius parametrus, tokia plėtra tikrai yra daugiau nei įdomi“, rašo „Defense Express“.
O taip atrodo britų „DragonFire“ sistema:
DragonFire 🔥 is a new laser being developer by @dstlmod for the 🇬🇧 military.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) March 11, 2024
Watch its first high-power firing against an aerial target.
👇👇👇https://t.co/D5sqIciICS pic.twitter.com/oI1xG9sK87