Putinas nepatenkintas savo sprendimu pulti? „Turėjome daryti kitaip“ ()
Rusija Ukrainą turėjo pulti anksčiau, teigia Putinas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos diktatorius, nors ir nenurodė, kada norėjo užpulti kaimyninę šalį iki 2022 metų vasario, kaltino Vakarus ir Ukrainą dėl jo šalies klaidinimo. Anot jo, Maskva turėtų veikti nedelsiant, o ne „laukti momento, kai nieko nebus galima padaryti“.
Vladimiras Putinas nekeičia savo nuomonės ir laikosi to, ką neseniai pasakė apie anksčiau pradėtą plataus masto invaziją į Ukrainą. Jis pakartojo savo neseniai išsakytą pareiškimą, kad jis turėjo pažeisti 2015 metais įvestas paliaubas.
Tai reikštų, kad karas prasidėtų dar anksčiau nei 2022 m. vasario mėn.
Nors šie žodžiai dar kartą buvo paminėti pokalbyje su Kremliaus žurnalistu, Vladimiras Putinas nepatikslino, kada turėjo įvykti plataus masto invazija į Ukrainą.
|
Rusijos diktatorius taip pat apkaltino Ukrainą ir Vakarus dėl jo šalies „klaidinimo“ ir dėl Minsko susitarimų neįgyvendinimo. Putino nuomone, jie davė Vakarams laiko pasiruošti būsimiems „kariniams veiksmams prieš Rusiją“.
Be to, pasak Rusijos Federacijos prezidento, jo šalis turėjo pasiruošti tokiai aplinkybei ir pasirinkti tinkamą momentą, o ne „laukti, kai nieko nebuvo galima padaryti“.
„Putinas neužsiminė, kad Ukraina stengėsi stiprinti savo kariuomenę, reaguodama į Ukrainos teritorijos aneksiją 2014 metais ir karo pradžią šalies rytuose“, – pabrėžia ISW ekspertai.
Vladimiro Putino žodžiai, kad Rusija turėtų atakuoti Ukrainą anksčiau nei prieš trejus metus, buvo pagarsinti ir per kasmetinę spaudos konferenciją. Tada jis pabrėžė, kad jei vėl nuspręstų įsiveržti į kaimyninę šalį, tai padarytų greičiau.
Konferencijos metu Rusijos vadovas taip pat pareiškė, kad Ukraina nesilaikė Minsko susitarimų ir kad 2022 metų vasarį prasidėjęs plataus masto puolimas buvo „spontaniška invazija“.
Kaip pažymi Karo studijų institutas, Minsko susitarimai, sudaryti 2014 m. rugsėjį ir 2015 m. vasarį, „buvo itin naudingi Rusijai“ ir nenustatė jokių įsipareigojimų Maskvai. Baltarusijoje pasirašyti susitarimai įtvirtino „paliaubas“, kurias pažeidė Rusijos pusė.