Rusija paleidžia galingiausias sistemas. „JAV juokiasi“ (Foto, Video)  ()

Rusijos Federacijos gynybos ministerija paskelbė apie pirmojo oro gynybos sistemos S-500 „Prometej“ raketų pulko formavimą. Ši sistema gali neutralizuoti kosminius objektus. Tačiau JAV šaiposi iš šių pasenusių ginklų.


S-500 Prometej
S-500 Prometej
© Пресс-служба Минобороны РФ, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%A1-500_%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B8%

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Po daugelio metų bandymų Rusijos armija pagaliau pradeda plačiu mastu dislokuoti savo naujausias ir galingiausias oro gynybos sistemas S-500 „Prometej“. Jų atributas yra vidutinio nuotolio balistinių raketų ir tarpžemyninių balistinių raketų perėmimas paskutiniame jų skrydžio trajektorijos etape.

„Sistema taip pat skirta kovai su hipergarsinėmis sparnuotosiomis raketomis, oro vadavietėmis, žvalgybiniais lėktuvais ir žemos orbitos palydovais“, – sakė Rusijos Federacijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas.

Tai reiškia, kad jei prasidėtų branduolinis karas su NATO, šie ginklai būtų skirti Rusijos miestams ir strateginiams kariniams objektams apsaugoti.

Rusija dislokuoja galingiausias savo gynybos sistemas

[EU+Kuponai] Galingos vėjo jėgainės tik nuo 106,39€! Pasigaminkite elektros patys. Paskutiniai vienetai
13298 12

Nuostabiai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Apie oro gynybos sistemą S-500 kalbama daug metų, tačiau iki šiol nebuvo aiškių įrodymų, kad ji veikia ir kad Rusija ją naudoja, pavyzdžiui, kare Ukrainoje.

Viskas paaiškėjo vos prieš kelis mėnesius karinėje parodoje „Armija 2024“, kuriame šis ginklas buvo oficialiai pristatytas. Šių metų pradžioje buvęs Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu paskelbė, kad kariuomenė pirmąsias sistemas S-500 turi gauti iki 2024 metų pabaigos.

 

S-500 naudojamos 77N6-N ir 77N6-N1 raketos. Jos aprūpintos inertinėmis kovinėmis galvutėmis ir yra skirtos sunaikinti branduolines galvutes, naudojant tik kinetinę jėgą. Sistemos nuotolis yra 600 kilometrų aerodinaminiams taikiniams ir 400 kilometrų balistiniams taikiniams.

JAV turi „Dark Eagle“ ir tyčiojasi iš Rusijos sistemų

Tačiau karo ekspertai teigia, kad Jungtinėms Valstijoms dėl šių sistemų nerimauti nereikia, nes jos turi „Dark Eagle“. Tai pirmoji JAV hipergarsinė raketa, prieš kurią visiškai bejėgės bus net naujausios ir galingiausios Rusijos oro gynybos sistemos.

 

 

„Dark Eagle“ nuotolis vertinamas per 2800 kilometrų, todėl kalbame apie ilgo nuotolio hipergarsinį ginklą, tačiau balistikos požiūriu jau vidutinio nuotolio. „Dark Eagle“ gali pasiekti 8600 km/val. greitį.

S-500 buvo suprojektuota ir pagaminta taip, kad apsigintų nuo hipergarsinių raketų, galinčių pasiekti iki 6100 km/val. greitį, o tai yra daugiau nei 2000 km/val. mažiau nei naujausių amerikiečių ginklų pajėgumai. Rusijos sistemos taip pat negali sekti raketų, kurios manevruoja skrendant tokiu greičiu, ir tai yra JAV raketos atributas.

Hipergarsinis tamsusis erelis yra JAV ateities ginklas

 

 

Pentagono teigimu, „Dark Eagle“ sukurtas taip, kad ją būtų galima paleisti iš mobilių antžeminių platformų ir antvandeninių laivų bei povandeninių laivų. Tai padidina sistemos universalumą. Sistemos mobilumas yra pagrindinė savybė, nes ji leidžia greitai įdiegti ir pakeisti padėtį, reaguojant į besikeičiančias taktines situacijas.

Visa tai reiškia, kad galimas Rusijos puolimas prieš NATO šalis bus ne kas kita, kaip savižudybė, nes „Dark Eagle“ raketų baterijos, kaip atsakomosios priemonės, gali per kelias minutes sunaikinti visus strateginius Rusijos karinius objektus ir privesti prie jo žlugimo.

Žinoma, Rusija turi branduolinių ginklų, tačiau raketos „Dark Eagle“ taip pat gali efektyviai sunaikinti net branduolinių ginklų paledimo šachtas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()