Unikalus Rusijos lėktuvas Il-76PP. Kas jam nutiko (Foto)  ()

Elektroninio karo (EW) lėktuvas liko eksperimentiniu modeliu.


Il-76PP
Il-76PP
© Ekrano kopija | https://x.com/FONSEJ1/status/1871483428991856840/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos vienetinis radijo elektroninio karo lėktuvas Il-76PP, saugomas buvusios Irkutsko aviacijos mokyklos aerodrome, išardomas į metalo laužą. Demontavimo priežastis – teritorijos perdavimas vystytojui gyvenamojo komplekso statybai.

Darbai pradėti lapkritį ir bus baigti iki 2024 metų pabaigos. Šaltinio teigimu, panaikninus mokyklą, anksčiau Gynybos ministerijai priklausęs aerodromas ir greta esančios žemės buvo išnuomotos vystytojui. O lėktuvas dėl savo gabaritų negali būti gabenamas į kitą vietą, dėl to ir buvo nuspręsta jį utilizuoti.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
5092

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Il-76PP buvo sukurtas devintojo dešimtmečio viduryje kaip eksperimentinis elektroninio karo (EW) lėktuvo modelis, pagrįstas kariniu transportiniu lėktuvu Il-76MD. Pagrindinė orlaivio užduotis buvo nustatyti triukšmo radijo trukdžius, slopinančius priešo radijo elektronines priemones karinių operacijų metu.

Ypatingas dėmesys projektuojant buvo skirtas oro gynybos sistemos „Landiš“ įrengimui, kuri buvo tiek fiuzeliažo viduje, tiek išorėje. Įrangai maitinti lėktuve buvo sumontuotas Ukrainos bendrovės „Motor Sič“ sukurtas turbogeneratorius AI-24VT. Generatorius užtikrino keturių kintamosios srovės generatorių, reikalingų EW sistemos veikimui, veikimą.

 

Il-76PP išsiskyrė išore:

  • cilindriniai konteineriai su įranga sparnų galuose;
  • apvali EW antena po krovininiu deniu;
  • šoniniai gaubtai priešais įėjimo duris, kurių nėra standartiniame Il-76MD.
 

Lėktuvo bandymai buvo vykdomi iki 1990-ųjų, tačiau projektas buvo uždarytas dėl įrangos patikimumo ir nesuderinamumo su kita radijo įranga problemų. 1992 m. lėktuvas buvo išsiųstas saugoti į Irkutsko mokyklos aerodromą, kur liko iki išmontavimo pradžios.

Il-76PP liko eksperimentinis modelis. Šiuo metu Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgos naudoja tris Il-22PP orlaivius, sukurtus Il-20 pagrindu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(13)
(-2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()