Unikalus Rusijos lėktuvas Il-76PP. Kas jam nutiko (Foto) ()
Elektroninio karo (EW) lėktuvas liko eksperimentiniu modeliu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos vienetinis radijo elektroninio karo lėktuvas Il-76PP, saugomas buvusios Irkutsko aviacijos mokyklos aerodrome, išardomas į metalo laužą. Demontavimo priežastis – teritorijos perdavimas vystytojui gyvenamojo komplekso statybai.
Una curiosidad para aficionados a la aviación.
— FONSEJ 🇪🇸🫶🇺🇦 (@FONSEJ1) December 24, 2024
Tengo dudas de si del Il-76PP (EW) se crearon 4 ejemplares a partir de modificar el original o tan sólo uno pero su final ha llegado, desguace. Ni se han planteado modernizarlos en el entorno actual y eso que les hubiese venido muy,… pic.twitter.com/59ZTIwJiAo
Darbai pradėti lapkritį ir bus baigti iki 2024 metų pabaigos. Šaltinio teigimu, panaikninus mokyklą, anksčiau Gynybos ministerijai priklausęs aerodromas ir greta esančios žemės buvo išnuomotos vystytojui. O lėktuvas dėl savo gabaritų negali būti gabenamas į kitą vietą, dėl to ir buvo nuspręsta jį utilizuoti.
[IL-76PP] Le seul avion de guerre électronique Il-76PP a commencé à être déconstruit à Irkoutsk.
— La souris (@La_souris_DA) December 24, 2024
Sur la base de l'IL-76MD CCCP-86889, un seul exemplaire de l' avion IL-76PP (PP - brouilleur) a été créé par Beriev. https://t.co/1oZliwjgml pic.twitter.com/YCUY5pnh9w
|
Il-76PP buvo sukurtas devintojo dešimtmečio viduryje kaip eksperimentinis elektroninio karo (EW) lėktuvo modelis, pagrįstas kariniu transportiniu lėktuvu Il-76MD. Pagrindinė orlaivio užduotis buvo nustatyti triukšmo radijo trukdžius, slopinančius priešo radijo elektronines priemones karinių operacijų metu.
PHOTO: Testbed IL-76PP [SSSR- 86889] with jamming equipment «Landysh». Made 1981, now in permanent storage @ Irkutsk pic.twitter.com/ZIngeKTCOe
— Missilito (@Missilito) August 21, 2014
Ypatingas dėmesys projektuojant buvo skirtas oro gynybos sistemos „Landiš“ įrengimui, kuri buvo tiek fiuzeliažo viduje, tiek išorėje. Įrangai maitinti lėktuve buvo sumontuotas Ukrainos bendrovės „Motor Sič“ sukurtas turbogeneratorius AI-24VT. Generatorius užtikrino keturių kintamosios srovės generatorių, reikalingų EW sistemos veikimui, veikimą.
Il-76PP išsiskyrė išore:
- cilindriniai konteineriai su įranga sparnų galuose;
- apvali EW antena po krovininiu deniu;
- šoniniai gaubtai priešais įėjimo duris, kurių nėra standartiniame Il-76MD.
Lėktuvo bandymai buvo vykdomi iki 1990-ųjų, tačiau projektas buvo uždarytas dėl įrangos patikimumo ir nesuderinamumo su kita radijo įranga problemų. 1992 m. lėktuvas buvo išsiųstas saugoti į Irkutsko mokyklos aerodromą, kur liko iki išmontavimo pradžios.
Il-76PP liko eksperimentinis modelis. Šiuo metu Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgos naudoja tris Il-22PP orlaivius, sukurtus Il-20 pagrindu.