Pasirodė futuristinis monstras. „Grasina JAV“ (Foto, Video) ()
Kinija įsigijo neįprastą karo laivą, kuris padės „patruliuoti“ Ramiojo vandenyno vandenyse.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Naujasis Kinijos autonominis kovinis trimaranas, pavadintas JARI-USV-A „Orca“, buvo pristatytas parodoje „Air Show China 2024“. Tai Kinijos laivų statybos pramonės korporacijos (CSIC) darbas. Laivas yra 58 metrų ilgio ir 500 tonų talpos. Laive įrengtas universalus vertikalus paleidimo įrenginys, velkamas sonaras ir nepilotuojamas sraigtasparnis.
Kinija ateityje ketina pastatyti ir paleisti dešimtis tokių laivų ir dislokuoti juos savo karinio jūrų laivyno bazėse. Šio išradimo pristatymas parodoje buvo skirtas įrodyti, kad Kinija gali sukurti unikalius agregatus, kurių pritaikymas labai platus ir praktiškas.
Chiński 🇨🇳 duży bezzałogowy okręt JARI-USV-A, znany również jako "Orka”, zadebiutował na arenie międzynarodowej 12 listopada podczas trwającej 15 edycji China International Aviation and Aerospace Exhibition, znanej także jako Airshow China w Zhuhai. pic.twitter.com/MVLi1uqGXb
— Wojtek Kostrzewa (@wojtekfalco) December 3, 2024
|
Kinija į tokius ginklus daug investuoja, nes trimaranų privalumas – didelis šoninis stabilumas, galimybė pasiekti didesnį greitį ir saugesnė navigacija greitai manevruojant. Šie laivai dažniausiai matomi ginčytinose salose Pietų Kinijos jūroje.
Pekinas neteisėtai užvaldė salas ir pastaraisiais metais intensyviai plėtė savo karinę infrastruktūrą. Ne paslaptis, kad tikslas yra kova dėl gamtos išteklių ir galiausiai užvaldyti Ramųjį vandenyną ir žemyninę Kiniją supančias jūras, siekiant jas militarizuoti, o paskui nuversti JAV ir jų sąjungininkų pozicijas.
Tačiau ekspertai mano, kad kiniško trimarano JARI-USV-A „Orca“ įkvėpėjas buvo Amerikos USS Independence (LCS-2) – pakrančių gynybos korvetė, kurią 2009 m. pabaigoje laivynui pristatė „Lockheed Martin“. Nors laivas buvo pašalintas iš tarnybos, kinai mano, kad jų atveju tokie laivai turi prasmę ir gali pasirodyti naudingi kovoje.
Įdomu tai, kad futuristiškiausias ir novatoriškiausias katamaranas karinio jūrų laivyno istorijoje buvo amerikiečių laivas Sea Shadow, pastatytas 1984 metais. Laivas, savo išvaizda primenantis erdvėlaivį, naudojo tas pačias technologijas kaip ir jo dvyniai bombonešiai F-117 „Nighthawk“. Dėl to jis tapo visiškai nematomas visiems radarams. Laivo statybos darbai truko 10 metų. Viskas vyko labai saugomoje „Lockheed“ gamykloje Redvudo mieste.
USS Independence (LCS-2) 是独立级濒海战斗舰的首舰。 pic.twitter.com/10a2RtZIox
— 出埃及记 (@hu_lalalalala) May 20, 2024
Priešingai nei oficiali JAV pozicija, kurioje teigiama, kad laivas buvo pastatytas tik siekiant išbandyti technologijas, manoma, kad jis turėjo tapti „baze“ naujai slaptų branduolinių povandeninių laivų serijai. Bet kiek tame tiesos?
Mes tikriausiai niekada nesužinosime. Laivo istorija baigėsi taip pat staiga, kaip ir prasidėjo. 2012 m. JAV karinio jūrų laivyno bazėje San Diege dislokuotas laivas pateko į metalo laužą.