„Staiga įjungė atbulinę pavarą ir pasuko link karių...“ Kas nutiko Rusijoje (Video) (1)
Demonstruojant vairavimo galimybes, robotas staiga įjungė galinę pavarą ir greitai patraukė link operatoriaus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas pavojingas momentas įvykęs viešoje rusų roboto „Čelnok“ demonstracijoje. Važiuodamas atbuline eiga, robotas vos neprispaudė šalia buvusio operatoriaus.
Pirmiausia rusų inžinieriai parodė roboto eksploatacines galimybes. Tačiau kažkuriuo momentu robotas staiga įjungė atbulinę pavarą ir greitai patraukė kariškių link. Sprendžiant iš filmuotos medžiagos, „Čelnok“ pervažiavo operatorių, tačiau aukų nebuvo.
На демонстрации российского робота-сапера что то пошло не так... pic.twitter.com/6MlwExFkAf
— Мр Мурык (@muryk412) December 23, 2024
|
Šiuo metu nežinoma, ar incidentą sukėlė operatoriaus klaida, ar valdymo sistemos gedimas.
Kurgano kompanijos „MobyDik“ sukurtas robotas „Čelnok“ skirtas minų laukuose įrengti saugų pravažiavimą. Robotas turi detonacijos sistemą UR-83P ir yra pagamintas remiantis „Feniks“ elektriniu visureigiu. Pagrindinė jo užduotis – įrengti 6 metrų pločio taką minų lauke. Tačiau dėl techninių gedimų kyla abejonių dėl eksploatavimo saugumo.
Šis atvejis – ne pirmas, nurodantis Rusijos karinių dronų trūkumus. Televizijos kanale „Zvezda“ filmuojant laidą „Karo priėmimas“, įvyko kovinio roboto „Platforma-M“ veikimo gedimas. Dėl valdymo klaidos robotas vos neįvažiavo į žurnalistą, o paskui apvirto. Vėliau įvykio vaizdo įrašas buvo ištrintas.
Vehiculo dron chelnok para desminar ya se ha visto en algunos sitios en Donbass#UkraineRussiaWar #UkrainianArmy #Ucraniabajofuego #UcraniaBajoAtaque pic.twitter.com/f0Vak7RQOR
— Armando RE (@adler_sg) April 16, 2024
Incidentai, susiję su „Čelnok“ ir „Platforma-M“, patvirtina, kad yra didelių problemų Rusijos karinių autonominių sistemų projektavimo, testavimo ir saugumo srityje.
Nors Rusija aktyviai plėtoja karinės robotikos kryptį, tokie atvejai gali pristabdyti tokių technologijų diegimą į kariuomenę ir sumažinti pasitikėjimą jų patikimumu.