Naujausias „auksarankių šedevras“. Rusijos „monstras“ prieš dronus (Video) ()
Savadarbė sistema yra panaši į miniatiūrinę daugkartinę raketų paleidimo sistemą (MLRS), įdiegtą visureigyje „Niva“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos pajėgų daliniuose pastebėta nauja improvizuota kovos su nepilotuojamais orlaiviais priemonė. Tai platforma, aprūpinta 24 šautuvų vamzdžiais ir 6 automatais AK-12, kurie sumontuoti ant bagio. Šios mašinos pademonstruotos oficialiame Rusijos Federacijos gynybos ministerijos vaizdo įraše.
Bagiai yra pagaminti ant „Lada Niva“ važiuoklės, o jų priekinėje dalyje sumontuota nuotoliniu būdu valdoma ginklų sistema. Tikėtina, kad šis ginklas sukuria ugnies salvę, kad būtų galima kuo efektyviau pataikyti į taikinį. Transporto priemonės gale yra rankiniu būdu montuojami šeši 7,62x39 mm AK-12 automatiniai šautuvai su primityviu „kryžminio“ taikiklio įtaisu.
The most advanced development of Russian air defense systems. The Russian Ministry of Defense presented an "anti-drone buggy." The buggy is armed with a turret made of 6 assault rifles. The second system (which looks like a mini-grad) is most likely welded together barrels for… pic.twitter.com/C0bgYlJ7I7
— Special Kherson Cat 🐈🇺🇦 (@bayraktar_1love) December 26, 2024
|
Be to, vežimėliuose gali būti įrengti „šilumos spąstai“ – šis terminas dažniausiai vartojamas kalbant apie šilumines atsakomąsias priemones, tokias kaip raketos, skirtos apakinti priešo bepiločių orlaivių, įskaitant infraraudonųjų spindulių ir naktinio matymo kameras, optiką.
Kaip pastebėjo „The War Zone“, šautuvų naudojimas tapo įprastu abiejų Ukrainos karo pusių sprendimu, nes jie leidžia efektyviai pataikyti į mažus oro taikinius iš arti. Tačiau smūgio diapazonas ir įsiskverbimas išlieka rimtais apribojimais.
Pavyzdžiui, Ukrainos kariuomenė išbandė šautuvus prieš FPV dronus, tačiau rezultatai buvo nepatenkinami. Faktas yra tas, kad tokių ginklų šoviniai ne visada gali sugadinti droną tiek, kad jis sugestų ir nekeltų pavojaus.
Kalbėdami apie tokį rusų sprendimą, ekspertai pabrėžė, kad naujųjų bagių efektyvumas priklauso nuo galimybės greitai užtaisyti 24 vamzdžių sistemą ir jos bendro kovinio patikimumo.
Be to, norint veiksmingai apsisaugoti nuo bepiločių orlaivių, reikalingas daugiasluoksnis požiūris, apimantis ne tik šaulių ginklus, bet ir elektroninio karo sistemas, specializuotą amuniciją ir automatizuotas nukreipimo sistemas.
Ekspertai apibendrina, kad optimalus gynybos sistemų nuo dronų derinys tebėra karštų diskusijų objektas visame pasaulyje. Tačiau bet kuriuo atveju savardarbiai sprendimai ilgą laiką bus viena iš labiausiai prieinamų ir populiariausių kovos su dronų priemonių.