Dvi naujovės per vieną dieną. Danguje pasirodė dar vienas monstras (Video) ()
Lėktuvas, pavadinimu J-36, skiriasi nuo JH-XX mažesniais matmenimis, sparno konstrukcija ir variklių skaičiumi. Tačiau tikėtina, kad abu orlaiviai turės tą pačią aviacijos elektroniką ir ginkluotę.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gruodžio 26 dieną ekspertų ir karinės technikos mylėtojų dėmesys buvo nukreiptas į Kiniją, kur iškart į orą pakilo du nauji koviniai lėktuvai, palikę daug klausimų ir spėlionių.
Abu orlaiviai, sukurti dviejų didžiausių Kinijos orlaivių korporacijų – „Chengdu“ (CAC) ir „Shenyang“ (SAC), radikaliai nukrypsta nuo tradicinio dizaino. „The War Zone“ aprašo, kas yra šie pavyzdžiai ir kokias savybes jie gali turėti.
Clearest view of China's second 6th gen fighter design, this one is designed by SAC.
— Zhao DaShuai 东北进修🇨🇳 (@zhao_dashuai) December 26, 2024
It's smaller with a 2 engine set up, it's also a tailless flying wing design, albeit more conventional compared to the CAC's 3 engine design.
From the looks of it, this SAC design is more… pic.twitter.com/tqUQYRD01s
|
Pirmieji šių lėktuvų vaizdai pasirodė beveik vienu metu, o tai greičiausiai neatsitiktinumas. CAC ir SAC, kaip konkuruojantys Kinijos karinės aviacijos centrai, vienu metu pristatė savo prototipus, simboliškai tam pasirinkdami gruodžio 26 d., Mao Zedongo gimimo dieną.
Vienas iš jų pasirodė esąs naikintuvas-bombonešis, žinomas vakarietišku kodu JH-XX, o antrasis – visiškai naujas kovinis lėktuvas, kuris Vakarų šaltiniuose jau buvo pradėtas vadinti J-36.
„Chengdu“ sukurtas JH-XX yra didžiulis naikintuvas-bombonešis su rombo formos sparnu ir be uodegos. Jis turi 3 variklius – jis išsiskiria tarp šiuolaikinių naikintuvų. Lėktuvas turi rombo formos sparną ir pailgintus elementus, mažinančius radaro matomumą.
BIG: China’s next-generation (6th-gen) fighter jet made its first flight today. pic.twitter.com/ZryCr2baGA
— Clash Report (@clashreport) December 26, 2024
Kitame Kinijos gale, danguje virš vieno iš pagrindinių aviacijos miestų, buvo pastebėtas kitas lėktuvas, lydimas naikintuvų J-16. Šį orlaivį, matyt, sukūrė „Shenyang“. Daugelyje šaltinių jis jau gavo J-36 indeksą, kuris logiškai atitinka šio gamintojo naikintuvų evoliuciją.
Skirtingai nuo „Chengdu“ lėktuvo, šis orlaivis yra kompaktiškesnis ir turi 2 variklius. Jo sparnai turi būdingą „lambda“ formą su aštriais kampais ir įdubusiomis oro įsiurbimo angomis. Toks išdėstymas sumažina radaro matomumą ir pagerina aerodinamines charakteristikas.
Abu lėktuvai neturi įprastų vertikalių ir horizontalių uodegos plokštumų. Tai užtikrina slaptumą įvairiuose dažnių diapazonuose ir sumažina aerodinaminį pasipriešinimą, pagerinant degalų efektyvumą ir stabilumą skrydžio metu. Tačiau, jei nėra uodegos, reikalinga sudėtinga skrydžio valdymo sistema – „fly-by-wire“, kuri kompensuoja manevringumo sumažėjimą.
Ekspertai pastebi, kad nepaisant ribotos informacijos, aišku, kad Kinija aktyviai dirba su savo J-20 ir J-35 įpėdiniais. Naujojo lėktuvo atėjimas taip pat pabrėžia atitinkamo JAV ir kitų šalių, kuriančių 6 kartos naikintuvus, atsako svarbą.
Ar vienas iš šių lėktuvų gali tapti ateities Kinijos oro pajėgų pagrindu, kol kas neaišku, tačiau jų išvaizda jau pakeitė karinės plėtros eigą, nustatydama naują oro kovos technologijų standartą.
Taip pat lieka įdomus klausimas: ar J-36 yra pilotuojamas naikintuvas? Nuotraukos neleidžia aiškiai nustatyti, ar yra visavertė kabina. Tai verčia susimąstyti, ar lėktuvas gali būti bandomasis nepilotuojamos transporto priemonės prototipas, ar visiškai nepilotuojamas kūrinys.