„Nuo jų nėra jokios apsaugos.“ Šluojami net naujausi šarvuočiai. Fronte pasirodė nesustabdomi ginklai (Video) ()
Dabar jie tampa vis populiaresni dėl savo paprastumo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusai įvaldė naujų bepiločių orlaivių naudojimą, o tai ukrainiečiams kelia didžiulę problemą. Elektroniniai trikdžiai jų neveikia, o net tokioms transporto priemonėms kaip M2A2 „Bradley“ ar „Marder 1A3“ pasyvios šarvų apsaugos nepakanka.
Norint išvengti elektroninių trigdžių, buvo sugalvoti du sprendimai. Vienas jų – dirbtinio intelekto algoritmų palaikomų bepiločių orlaivių naudojimas, leidžiantis savarankiškai skristi paskutinius kelis šimtus metrų, o kitas – šviesolaidiniai dronai.
Antrasis metodas yra paprastas ir pigus, nes jis dešimtmečius buvo naudojamas prieštankinėse valdomose raketose (ATGM).
Išvyniotas kabelis užtikrina valdymo ir vaizdo signalų perdavimą bet kokiomis sąlygomis iki pat smūgio momento. Taip pat rusai turi galimybę pataikyti į konkrečią transporto priemonės vietą, aplenkiant, pavyzdžiui, M2A2 „Bradley“ šarvuočių sekcijas, padengtas BRAT reaktyviaisiais šarvais.
⚡️🇷🇺Another German Marder 1A3 IFV hit by a fiber-optic FPV drone, Kursk region. pic.twitter.com/1Kygn1EBES
— SIMPLICIUS Ѱ (@simpatico771) November 26, 2024
19482/ Kursk.
— Huligan (@Ghost132607472) November 12, 2024
"Two "Bradley M2" IFVs were punished by the FPV crew of the 56th Airborne Regiment of the Airborne Forces". pic.twitter.com/mU2acYtOyP
|
Be to, dronas yra visiškai pasyvus ir neskleidžia radijo signalų. Tai reiškia, kad pasyvieji detektoriai jo neaptinka. Dėl to vienintelė galimybė sustabdyti tokį droną yra jį aptikti naudojant radarą ar optoelektroninę galvutę ir numušti. Šiuo metu labai mažai transporto priemonių turi galimybę nuo jų apsiginti.
Šiuo metu didžiausią šansą turi tik tankai ir transporto priemonės su aktyvia gynybos sistema, iš esmės panašia į Izraelio „Rafael Trophy“ arba su nepriklausomu kovos su dronu moduliu, kaip lenkų „Tarnów Monster“.
Žinoma, „dronai su kabeliu“ nėra be trūkumų, nes būtinybė neštis ritę su išvyniotu šviesolaidžiu kabeliu apriboja atstumą iki kelių ar kiek daugiau nei 10 km, priklausomai nuo naudojamų komponentų ir drono svorio limito. Tiek ukrainiečiai, tiek rusai naudoja šviesolaidinius dronus. Dabar jie tampa vis populiaresni dėl savo paprastumo.