„Visai kitaip nei F-16.“ Atskleista „Mirage 2000“ paslaptis ()
Paprašė vienos eskadrilės.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos personalas baigė „Mirage 2000“ mokymus. Tai įvyko daug greičiau ir efektyviau nei ukrainiečių F-16 mokymai.
2024 metų birželį Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas paskelbė, kad Ukrainos pilotai ir antžeminis personalas bus apmokyti dirbti su naikintuvais „Mirage 2000-5“. Jie turėjo būti apmokyti iki 2024 metų pabaigos, o pirmieji lėktuvai Ukrainoje turėtų pasirodyti 2025 metų pradžioje.
„Mirage 2000“ yra naikintuvas, skirtas tik papildyti modernizuotus F-16AM/BM, kuriuos tiekia Danija, Nyderlandai, Norvegija ir Belgija. Kol kas ukrainiečiai paprašė tik 12 tokių naikintuvų, t. y. vienos eskadrilės.
|
Ukrainiečių šaltinių teigimu, Prancūzija sugebėjo apmokyti „Mirage 2000“ pilotus kur kas efektyviau nei amerikiečiai juos mokė valdyti F-16. Taip yra dėl maksimalaus biurokratijos mažinimo, trumpos, efektyvios mokymo programos sukūrimo, neatidėliotinos jos pradžios ir su kalbų mokėjimu susijusių problemų nebuvimu. Ukrainiečių šaltinių teigimu, rengiant F-16 pilotus, mokymams vilkinti buvo pasitelkti kalbos ir biurokratiniai klausimai. Panašu tam, kad ukrainiečių pilotai į operacijas įsitrauktų mažesniu skaičiumi ir vėliau, jog „nesuerzintų Rusijos“.
Verta pridurti, kad priežastis gali būti ir kita. F-16 mokymai prasidėjo nuo pagrindų, įskaitant skrydžius mokomaisiais orlaiviais Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Tai buvo pažangūs treniruokliai „Alpha Jet“ ir „Hawk“. Deklaruojant „Mirage“ perdavimą, jau buvo tam tikras būrys apmokytų pilotų, kuriems reikėjo tik nedidelių konkretaus modelio mokymų. Šie pilotai galėjo būti nukreipti į „Mirage 2000“, o ne į F-16, todėl jų mokymo laikas, bent iš dalies, gali atrodyti trumpesnis.