„Šaltas dušas Ukrainai.“ Jų šimtai... Ką skelbia GUR  ()

Ukrainos karinė žvalgyba (GUR) surinko naujausius duomenis apie Rusijos pavojingiausių raketų arsenalą. Pasirodo, tai ne tik leidžia nuolat naikinti Ukrainą, bet ir niekaip negali jos išsekinti.


Asocatyvi nuotr.
Asocatyvi nuotr.
© ZSU (atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=944232521223160&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo tada, kai Ukrainoje prasidėjo plataus masto karas, iš įvairių pusių karts nuo karto pasigirsta pranešimų, kad Rusijai gali pritrūkti svarbiausių savo raketų. Tačiau greitai susidurta su žiauria išsekinimo karo realybe. Rusija vis dar turi daug raketų, kurios reguliariai krenta į Ukrainos miestus.

Ukrainiečiai tai žino ir jau pripažįsta, kad bent jau šiuo metu nėra prasmės kalbėti apie Rusijos raketų atsargų išsekimą. Taip teigia Ukrainos karinės žvalgybos (GUR) atstovas Andrijus Jusovas. Jis atskleidė, kiek šiuo metu Rusija turi raketų ir kiek jų pagamina per mėnesį.

GUR apskaičiavo, kad rusai šiuo metu disponuoja maždaug 1400 raketų. Tai raketos, reguliariai naudojamos atakuoti Ukrainos miestus ir karinius objektus. Kaip teigė Jusovas, didžioji šio arsenalo dalis yra ginklai, kurie jau kurį laiką buvo sandėliuojami:

  • 350 „Kalibr“ (nuotolis iki 2500 kilometrų)
  • 500 P-800 „Oniks“ (nuotolis iki 300 kilometrų)
  • daugiau nei 50 „Kinžal“ (nuotolis iki 2000 kilometrų)
  • daugiau nei 130 „Iskander“ (nuotolis iki 500 kilometrų)
  • virš 400 Ch-101, Ch-55 ir Ch-35 (nuotolis iki 2800, 2500, 260 kilometrų)
[EU+Kuponai] Galingos vėjo jėgainės tik nuo 106,39€! Pasigaminkite elektros patys. Paskutiniai vienetai
19771 16

Nuostabiai gera kaina

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Dauguma Jusovo minimų raketų iš pradžių turėjo skirtingą paskirtį, pvz., raketos „Oniks“ ir „Kalibr“ pirmiausia naudojamos laivams sunaikinti. Tačiau karo Ukrainoje sąlygomis rusai jas naudoja kariniams ir, dar svarbiau, civiliniams objektams naikinti.

Tęsinys kitame puslapyje:




Verta pridurti, kad jis net nepaminėjo naujesnių Rusijos arsenale esančių raketų, tokių kaip 3M22 „Cirkon“ ar Ch-69, ar Šiaurės Korėjos tiekiamas balistines raketas. Taigi faktinės raketų atsargos Rusijos arsenale gali būti dar didesnės.

 

Labai svarbi informacija, kurią pateikė GUR atstovas, yra ta, kad rusai vis dar išlaiko didelius savo pavojingiausių raketų gamybos pajėgumus. Ukrainos žvalgybos duomenimis, rusai kas mėnesį gali gaminti 40-50 „Iskander“, 30-50 „Kalibr“ ir 50 Ch-101 raketų.

Jusovo teigimu, Rusijos raketų gamybos pajėgumus palaiko Vakarų sankcijų neveikimas. Jiems reikalingi vakarietiški komponentai, kurie, kaip rodo surinktų raketų fragmentų analizė, vis dar patenka į Rusiją ir yra aptinkami naujai gaminamose raketose. Rusija sumaniai apeina sankcijas, pirmiausia importuodama vakarietišką elektroniką, naudodama įmones, kurios atlieka privačių įmonių vaidmenį.

GUR atstovas taip pat atkreipė dėmesį į vieną svarbų Rusijos raketų atakų aspektą. Skirtingai nei karo pradžioje, rusai dabar labiau apgalvoja savo puolimą siekdami didesnio efektyvumo.

 

Rusai savo raketų atakas naudoja gyventojams įbauginti, keršyti už Ukrainos smūgius ir svarbiai infrastruktūrai sunaikinti. Teigiama, kad perėjimą prie labiau suplanuotų raketų atakų lėmė mažesnės raketų atsargos nei karo pradžioje, nepaisant gamybos išlaikymo.

Be to, prie kai kurių svarbiausių rusams taikinių ukrainiečiai dislokavo Vakarų teikiamas oro gynybos sistemas, tokias kaip „Patriot“, kurios gali numušti net pačias pavojingiausias raketas, o tai verčia būti labiau atsargiems.

Tačiau, kovodama su išsekimu, Rusija vis dar turi didelių išteklių, keliančių grėsmę Ukrainai, ypač galimų atakų prieš energetikos tinklą atveju žiemos metu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(17)
(-5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()