Iš pirmų lūpų. Ukrainos tankistai atvirai pasisakė apie „Abrams“ (Video)  ()

Ukrainos tankų įgulos labai vertino savo „Abrams“.


„Abrams“
„Abrams“
© 7th Army Joint Multinational Training Command from Grafenwoehr, Germany, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Combined_Resolve_II_Distinguished_Visitors_(14256450765).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikiečių „Abrams“ buvo sukurti kovai su sovietų T klasės tankais. 

Rusijos ir Ukrainos karas buvo vienas iš nedaugelio konfliktų, kai amerikietiški „Abrams“ tiesiogiai susidūrė su sovietų tankais. Be to, tik Ukrainos ginkluotosios pajėgos turėjo galimybę iš arti palyginti tikrąsias šių mašinų kovines savybes, rašo „Business Insider“.

Nors sovietų ir amerikiečių tankai buvo sukurti tam, kad atremtų vienas kitą, jie buvo pagaminti remiantis visiškai skirtingomis koncepcijomis. Sovietiniai T serijos tankai, įskaitant labiausiai paplitusius iš jų T-72, yra mažesni ir lengvesni nei „Abrams“, be to, jie turi silpnesnius šarvus.

Tačiau dėl kompaktiškesnio dydžio jie yra šiek tiek sunkesnis taikinys. Sovietiniai tankai taip pat turi prieštaringą reputaciją gavusį automatinį sviedinių įkrovimą.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
6341

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Vienu metu „Abrams“ tankai Irake jau kovojo su paprastomis eksportinėmis T-72 versijomis. Ukrainoje, priešingai, paprastos eksporto versijos „Abrams“ kovoja su labiausiai aprūpintais Rusijos tankais. Ir vis dėlto Ukrainos tankų įgulos labai vertino savo „Abrams“.

„Tai geriau nei T-72, T-62 ir net Rusijos T-90“, – leidiniui sakė Ukrainos tanko vadas.

Kaip ir kiti tankai ir šarvuočiai Ukrainoje, „Abrams“ susiduria su iššūkiais dėl nuolatinės bepiločių orlaivių, minų ir prieštankinių raketų grėsmės, verčiančių juos atlikti netipišką vaidmenį, tačiau tankai vis tiek yra vertingi.

Kartu su pėstininkų kovos mašinomis „Bradley“ jie sustiprino Ukrainos 47-osios mechanizuotosios brigados kovinius pajėgumus.

„Tai daug pranašesnė sistema. A1 gali būti senas ta prasme, kad jis pas mus buvo ilgą laiką, bet jis yra daug pranašesnis už viską, ką turi rusai“, - sakė karo ekspertas Robertas Greenway'us, kuris turėjo reikalų su „Abrams“ karinės tarnybos metu.

 

Sovietinio stiliaus tankai yra mažesni taikiniai, į kuriuos sunkiau pataikyti ir juos lengviau paslėpti. Mažesnis dydis reiškia mažesnį medžiagų sunaudojimą, todėl Rusija gali jų pagaminti daugiau. O JAV laikėsi kitokio požiūrio.

„Niekada neketinome pagaminti tiek tankų, kiek rusai. Mes kaip tik ketinome sukurti [transporto priemonę], kuri galėtų sunaikinti kelis rusų tankus ir išgyventi procesą“, – aiškino R. Greenway'us.

Sovietų Sąjunga norėjo daugiau už mažiau ir didesnio mobilumo, o JAV, susirūpinusios būtinybe atremti sovietų tankų puolimą, daugiau dėmesio skyrė ugniai ir išgyvenamumui.

 

Dėl sovietinių tankų konstrukcijos – mažesnių, lengvesnių ir žemesnių – jie tam tikromis sąlygomis yra kiek kietesni taikiniai ir mobilesni, tačiau tankams trūksta storų šarvų, saugančių „Abrams“ įgulas.

Įspūdingas dalykas: „Abrams“ šaudmenys yra laikomi už bokštelio ir atskirti nuo įgulos apsauginėmis durelėmis, kad įgula išgyventų.

Sovietinio tipo tankuose sviediniai laikomi tiesiai bokštelyje, o tai sukelia katastrofiškas pasekmes, jei sviedinys pataiko į šarvuotį.

Vienas iš „Abrams“ privalumų – nusodrintojo urano sviediniai, kurie padidino prasiskverbimą ir labiau linkę sukelti gaisrą priešo tanke, pramušę jo šarvus. Tokių turi ir rusai, bet jie nedažnai naudojami.

Galingas dujų turbininis variklis gali pagreitinti 60 tonų A1 iki 72 kilometrų per valandą, suteikdamas tankui pakankamą manevringumą. Tačiau „Abrams“ sunku prižiūrėti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(20)
(1)
(19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()