Karas su vakarais. Atakuos atomines elektrines  ()

Tikslas – išbandyti priešo oro gynybą.


Japonijos atominė elektrinė
Japonijos atominė elektrinė
© Greg Webb/IAEA Imagebank, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ohi_Nuclear_Power_Plant_(02010077).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis „Financial Times“ gautais slaptais 2013–2014 m. dokumentais, Rusijos armija sudarė taikinių sąrašą karo su Japonija ir Pietų Korėja atveju.

Sąraše yra 160 objektų, įskaitant atomines elektrines ir kitą civilinę infrastruktūrą.

29 slaptus dokumentus, FT leidiniui parodė Vakarų šaltiniai.

Bylos skirtos Rusijos karininkų pasirengimui galimam konfliktui prie šalies rytinių sienų 2008-2014 metais, tačiau, kaip rašo leidinys, vis dar laikomos aktualiomis Rusijos karinei strategijai.

Taikinių Japonijoje ir Pietų Korėjoje sąrašas buvo įtrauktas į pranešimą, skirtą paaiškinti nebranduolinės sparnuotosios raketos Ch-101 galimybes. Dokumente buvo Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų Jungtinių ginklų akademijos – vyresniųjų karininkų mokymo įstaigos – emblema.

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
7410

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Pirmieji 82 taikiniai Rusijos sąraše yra kariniai objektai, Japonijos ir Pietų Korėjos ginkluotųjų pajėgų centrinės ir regioninės vadavietės, radarų stotys, oro bazės ir karinio jūrų laivyno objektai.

Likę taikiniai yra civilinė infrastruktūra, įskaitant kelių ir geležinkelių tunelius Japonijoje, pavyzdžiui, tunelį tarp Honšiu ir Kiusiu salų.

Kitas prioritetas – energetikos infrastruktūra: sąraše yra 13 elektrinių (įskaitant atominę Tokajuje), taip pat kuro jėgaines.

Pietų Korėjoje civiliniai taikiniai buvo tiltai ir kai kurie pramoniniai objektai, įskaitant plieno gamyklą Pohange ir chemijos gamyklas Busane.

Smūgių į kelius, tiltus ir gamyklas tikslas – sustabdyti priešo „karių pergrupavimą“, teigiama dokumentuose.

 

Puslapiuose matyti, kad taikinių sąrašas buvo kruopščiai sudarytas, pažymi FT.

Pavyzdžiui, galimo smūgio į du Pietų Korėjos vadovybės bunkerius aprašyme pateikiamas smūgio galios, reikalingos jų gynybai pažeisti, įvertinimas.

Be to, nutekintuose dokumentuose yra radarų bazės Okuširi saloje nuotraukos, darytos iš karinio objekto vidaus.

Galimas išpuolis buvo pavaizduotas animuotu gif vaizdu. Hipotetinė misija prieš bazę apimtų 12 vnt. Ch-101 raketų, paleistų iš vieno Tu-160 sunkiojo bombonešio. Dokumente nurodyta taikinio sunaikinimo tikimybė yra 85%.

Kitame FT gautame pranešime pateikiama įžvalga, kodėl Rusijos kariniai orlaiviai reguliariai skraido virš neutralių vandenų.

 

Tikslas – išbandyti priešo oro gynybą. Ataskaitoje apibendrinta dviejų sunkiųjų bombonešių Tu-95, išsiųstų Japonijos ir Pietų Korėjos oro gynybos bandymams 2014 m. vasario 24 d., misija.

Nutekėjimas detaliai dokumentuoja visus Rusijos bombonešių perėmimus per 17 valandų skrydžio virš Pietų Korėjos ir Japonijos.

Maršrutas beveik visiškai sutampa su dviejų patrulinių lėktuvų Tu-142, šiemet praskridusių virš Japonijos per strategines pratybas Ramiajame vandenyne rugsėjo mėnesį, maršrutu.

Dokumentai rodo, jog Rusijos karo planuotojai baiminasi, kad Rusijos sienos bus pažeidžiamos JAV pajėgų ir jų regioninių sąjungininkų puolimu bet kokiame kare su NATO, praneša FT.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(12)
(-10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()