„Į 80-uosius. Į metus su tuščiomis parduotuvėmis.“ Rusai eina į duobę  (8)

Idėja pernelyg baisi.


Rusijos vėliava
Rusijos vėliava
© Chickenonline (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/flag-russia-putin-asia-europe-1192635/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Artimiausiais metais Rusiją ištiks ekonominė katastrofa, kuri gali baigtis šalies žlugimu, interviu „Populiarnaja politika“ sakė žinomas Rusijos ekonomistas, profesorius Igoris Lipšicas. Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas veda Rusiją į didelę katastrofą. 

Ekspertas patikino, kad Rusijos ekonomikos ateityje laukia tik žlugimas. Nerimą rusams kelia valdžios sprendimas leisti šalies regionams riboti prekių kainas. 

„Tai gali sukelti Rusijos dezintegraciją. Pabandysiu paaiškinti. Štai jūs ėmėt ir Čeliabinsko srityje apribojote kainas... Jūs paskambinote vietiniams mažmenininkams ir pasakėte: „Vyrai, susitarsime, kad jūs nekelsite mažmeninių kainų, kitaip... jums bus blogai“. Mažmenininkai yra protingi žmonės. Jie supranta, kad kainų kelti negalima, o pardavinėti senomis kainomis yra nuostolinga. Ką jie darys? Jie nustos prekiauti šiomis prekėmis Čeliabinsko srityje ir išveš jas kur nors į Baškiriją. Ir Baškirijoje bus gerai su prekėmis, o Čeliabinsko srityje lentynos bus tuščios. Ką žmonės darys po to? Žmonės važiuos į Baškiriją pirkti maisto, kaip 80-aisiais ir 90-aisiais žmonės iš regionų važiuodavo į Maskvą... Čeliabinsko sritis pradės prarasti apyvartą, prasidės problemos. Ir ji turės sukurti vidinę muitinę, sieną, kuri neleis eksportuoti maisto produktų į kitą regioną. Taip atsitiko 90-aisiais. Šalis pradės skilti į regionus su muitinės sienomis. Tai bus šalies dezintegracijos pradžia“, – sakė Lipšicas.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
5509 5

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

Pasak jo, jei visi Rusijos Federacijos regionai susitars ir apribos kainas, visoje šalyje ims trūkti prekių. 

„Mažmeninės prekybos įmonės pradės mažinti nepelningų prekių kiekį, taps tuščių parduotuvių savininkais ir bankrutuos. Vyriausybė nacionalizuos šias tuščias parduotuves ir atsiras valstybinių parduotuvių tinklai su tuščiomis lentynomis, eilėmis, kuriose reikia stovėti 2–3 valandas ir galbūt su kortelių sistema“, – aiškino ekonomistas. 

 

Apskritai, jo duomenimis, situacija Rusijoje yra daug blogesnė nei 90-aisiais.

„Dešimtasis dešimtmetis buvo duobė, iš kurios buvo galima išlipti. O dabartiniai bus duobė, kurioje Rusija nuskęs.Tai didžiulis skirtumas. Devyniasdešimtaisiais mes kūrėme rinkos ekonomikos pamatus... Kai praėjo įsipareigojimų nevykdymas ir prasidėjo ekonomikos augimas, kuris truko nuo 1999 iki 2007 metų. Tai buvo nuostabus laikotarpis: Rusija išgyveno ekonominį stebuklą. Dabar restruktūrizacijos nebus, bus tik degradacija. Ir per naująjį 90-ąjį dešimtmetį pateksime į 80-uosius metus su tuščiomis parduotuvėmis ir labai didele katastrofa visiems, kurie gyvena Rusijoje, nes civilinė ekonomika naikinama, visi pinigai keliauja į karinę ekonomiką. Tai katastrofa, kuri bus labai ilga. Ir net tada, kai aktyvūs karo veiksmai pasibaigs, geriau nebus... Tie, kurie turi pinigų, pirks už trigubai didesnę kainą. Tai jau vyksta... Bet likusieji, pagrindinė gyventojų dalis, apie 80 proc. rusų, neteks galimybės importuoti, net kiniško importo... Rusai turės pirkti tik kažką rusiško, labai pigaus ir labai prastos kokybės. Ir bus neįmanoma nusipirkti nieko kito. Niekas Rusijoje nepritaria šiai idėjai, nes ji pernelyg baisi. Jie pyksta ant manęs. Bet tai realu... Valdžia gyvena pagal principą „po manęs bus tvanas“. Rusams lemta tame potvynyje nuskęsti“, – pabrėžė Lipšicas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(141)
(3)
(138)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (8)