„Prie Baltijos šalių. 300.“ Tikras karas (1)
Kremlius Baltijos jūroje prieš NATO vykdo tikrą hibridinį karą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kremlius Baltijos jūroje prieš NATO vykdo tikrą hibridinį karą. Pirmiausia Rusijos armija paleido raketas į Bundesvero sraigtasparnį prie Danijai priklausančios Bornholmo salos. Tada buvo nutrauktas povandeninis interneto kabelis iš Helsinkio į Rostoką. Dabar dažnėja atvejai, kai dronai skraido virš Vokietijos poligonų ir uostų. Visa tai yra nepaskelbto Putino karo prieš NATO epizodai, sako BILD vyriausiasis reporteris Peteris Tiede'as.
Jam pritaria ir Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas.
„Mes patiriame hibridinį karą“, – sakė jis sausio 2 d. „Deutschlandfunk“ eteryje.
|
Vos prieš kelias dienas Suomijoje buvo sulaikytas įtartinas naftos tanklaivis „Eagle S“, naujausiais duomenimis, tanklaivis ne tik nelegaliai gabeno rusišką naftą, bet ir apgadino povandeninį elektros kabelį Baltijos jūroje. Suomijos policija paskelbė povandeninius vaizdus, patvirtinančius įtarimus dėl sabotažo naudojant tanklaivio inkarą.
Hibridinio karo ekspertė iš Pasaulio politikos instituto Vašingtone Natalie Vogel mano, kad sabotažas yra įprasta psichologinio karo praktika.
„Sabotažas yra vienas iš pagrindinių psichologinio karo komponentų. Jis yra pigesnis nei tiesioginis puolimas, labai efektyvus ir sukelia žalą, pavyzdžiui, paralyžiuoja infrastruktūrą, tuo pačiu suteikiant tam tikrą paneigimo laipsnį", - sakė ji.
Friedricho Naumano fondas atkreipia dėmesį į dar vieną pavojų regione – Rusija Kaliningradą pavertė gerai aprūpintu kariniu bastionu su branduolinėmis raketomis, moderniomis oro gynybos sistemomis, plačia pakrančių gynyba ir stipriu Baltijos laivynu.
Kaliningrado dėka Rusija gali kelti grėsmę savo kaimynėms Baltijos jūroje. Provokacijos padangėje čia jau tapo kasdienybe: Rusijos oro pajėgos reguliariai skverbiasi į NATO oro erdvę, jas tenka perimti.
„Mūsų naikintuvai „Eurofighter“ reguliariai išskrenda lydėti Rusijos orlaivių palei NATO sienas, jei jie nesilaiko galiojančių aviacijos taisyklių“, – nurodė Vokietijos gynybos ministerija.
NATO duomenimis, vien pernai buvo perimta 300 Rusijos lėktuvų – dauguma jų prie Baltijos šalių.
„Šiuo metu stebime elgesį, kurį Maskva demonstravo Šaltojo karo metu“, – pridūrė Vokietijos gynybos ministerija.