„Mums tinka.“ Netikėta žinia. Ukraina skelbia kompromisą su Rusija  (13)

Ukrainai svarbiausia garantuoti, jog agresija nepasikartotų.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=950484723931273&set=pb.100069092624537.-2207520000

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainai tiktų Vakarų Vokietijos stojimo į NATO modelis, kai visa šalis gauna kvietimą, bet tik vyriausybės kontroliuojama dalis prisijungia prie Aljanso. Tokį kompromisą Ukraina galėtų padaryti per derybas dėl susitarimo užbaigti karą, pareiškė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Serhijus Leščenka.

Jis sakė, kad Ukrainai svarbiausia garantuoti, jog agresija nepasikartotų, o tam reikia pakvietimo į NATO. Pasak S. Leščenkos, pakvietimas oficialiai ir teisiškai turėtų būti pasiūlytas visai Ukrainai, bet tikrovė yra tokia, jog galėtų būti pritaikytas Vakarų Vokietijos modelis, kai vyriausybė – tuomet Bonoje, o šiandien Kyjive – kontroliavo dalį teritorijos ir ši centrinės valdžios kontroliuojama teritorija įstojo į NATO, o kitos teritorijos prisijungė pasibaigus diktatūrai Rytų Vokietijos žemėse, o Ukrainos atveju – rusų okupuotose žemėse.

[Vokietija] Net 529€ pigiau! Mobili elektros energijos stotelė - super kompaktiška, greitieji įkrovimai, tarnaus 10+ metų (Video, „DaranEner NEO300 PRO“)
6496 2

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Patarėjas pabrėžė, kad Ukrainai svarbu parodyti, jog Kyjivas yra pasirengęs deryboms, o Maskva – ne. „Negalime atmesti, kad JAV administracija tiesiog pasirinks, su kuo dirbti“, – sakė jis.

„Mes nuolat generuojame iniciatyvas, kad parodytume, jog nenorime, kad jas už mus siūlytų kiti, kaip buvo sudarant Budapešto memorandumą 1994 m. arba Minsko susitarimus 2014 metais. Galime patys pateikti savąją išeities iš šios krizės viziją, bet norime, kad ir kiti dalyviai sutiktų su kompromisais. Jei antroji šalis nėra pasirengusi, tada tai jos problema, o Ukraina turi teisę reikalauti ginklų ir pagalbos, kurią gavome karo pradžioje“, – sakė S. Leščenka.

 

Anksčiau prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad derybos su Rusija gali prasidėti tik susitarus su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir dalyvaujant Europos Sąjungai dėl būdų, kaip sustabdyti karą ir suteikti Ukrainai saugumo garantijas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Viljama Sudikienė
(153)
(20)
(133)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai (13)