Užpulta prezidento rezidencija. Žuvo beveik 20 žmonių. Gatvėse tankai. Kas vyksta ()
Išpuolį surengė grupuotės „Boko Haram“ ginkluoti džihadistai. Užblokuoti visi keliai, vedantys į šalies prezidento rezidenciją, gatvėmis važinėja tankai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ginkluoti kovotojai pradėjo šaudyti prie prezidento rezidencijos Čado sostinėje Ndžamenoje ir įsiveržė komplekso vidų. Per išpuolį žuvo mažiausiai 19 žmonių, tačiau šalies infrastruktūros ministras Azizas Mahamatas Salehas teigia, kad padėtis „valdoma“, praneša „France24“.
Čado vyriausybė pranešė, kad kovotojai bandė šturmuoti prezidento kompleksą Ndžamenoje. Prasidėjo mūšis su vyriausybės pajėgomis, kurių metu žuvo 18 užpuolikų ir vienas saugumo pareigūnas.
Visi keliai, vedantys į prezidento rezidenciją uždaryti, žurnalistai gatvėje matė tankus. Civiliai iš miesto centro išvyko automobiliais ir motociklais, keliose vietose buvo matyti ginkluotų policijos pareigūnų.
|
Saugumo šaltiniai teigia, kad džihadistų grupuotės „Boko Haram“ nariai bandė užgrobti kompleksą. Kariuomenė su jais kovoja vakariniame Čado ežero regione, kuris ribojasi su Kamerūnu, Nigerija ir Nigeriu.
Pastebėtina, kad likus kelioms valandoms iki išpuolio pradžios Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi susitiko su prezidentu Mahamatu Idrisu Debi Itno ir kitais aukšto rango pareigūnais.
Išpuolis Ndžamenoje įvyko mažiau nei dviem savaitėms po to, kai Čade įvyko visuotiniai rinkimai, kuriuos vyriausybė pavadino svarbiu žingsniu siekiant nutraukti karinės chuntos valdymą. Rinkimus lydėjo mažas rinkėjų aktyvumas ir opozicijos kaltinimai sukčiavimu.
Debi Itno atėjo į valdžią po savo tėvo Debi Idriso žūties, kuris tris dešimtmečius valdė „geležiniu kumščiu“.
Šalies opozicija pavadino jo vyriausybę autoritarine ir represine. Ši Afrikos šalis turtinga naftos, tačiau JT žmogaus raidos indekse užima ketvirtą vietą nuo galo.
Siekdamas sustiprinti savo galią, Debi Itno pertvarkė kariuomenę. Diplomatiniame fronte jis siekė naujų strateginių partnerysčių, ypač su Rusija ir Vengrija.
Tuo pat metu Čadas nutraukė susitarimus su Paryžiumi dėl gynybos ir saugumo, pavadinęs juos „pasenusiais“. Šalyje yra apie tūkstantis prancūzų karių, dabar jie bus išvesti.