„Ar jūs tikrai tokie kvaili? Kodėl jūsų neįtikina trilijonai dolerių?“ NATO admirolas „sprogo“, koks dedasi absurdas (Foto)  ()

Ši problema ypač aktuali smulkiesiems gamintojams, kurie yra labai svarbūs visai tiekimo grandinei.



© Ministerie van Defensie (CC0 1.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Uitreiking_medailles_ATF_ME_01.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vakarų bankai ir pensijų fondai „kvailai vengia“ investuoti į gynybą, perspėjo vienas aukščiausių NATO pareigūnų, ragindamas finansų institucijas prisitaikyti prie augančių grėsmių saugumui.

Aljanso karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris „Financial Times“ sakė, kad investuotojų nesugebėjimas suprasti savo vaidmens „kolektyvinėje gynyboje“ reiškia, kad jie rizikuoja prarasti didelį vyriausybės finansavimą.

„Kodėl jūsų neįtikina trilijonai dolerių? Kas nutiko jūsų verslo instinktui? Ar jūs tikrai tokie kvaili? Tą patį sakau ir pensijų fondams. Ar jūs kvaili?... Jei pažvelgtumėte į investicijų grąžą... per ateinančius 20 metų reikia išleisti tiek daug pinigų“, – sakė Baueris.

[Vokietija] Net 529€ pigiau! Mobili elektros energijos stotelė - super kompaktiška, greitieji įkrovimai, tarnaus 10+ metų (Video, „DaranEner NEO300 PRO“)
7003 2

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Kalbame apie valdžios perskirstymą tarp Kinijos ir JAV. Kai tektoninės plokštės pasislenka, įvyksta žemės drebėjimai. Jei geopolitinės galios plokštės pasislenka, prasidės karai... Nemanau, kad tokių pasaulinių karų bus, bet regioniniai karai, kaip matome dabar, tikriausiai yra mūsų artimiausios ateities dalis“, – mano Baueris.

Daugelio didžiųjų Europos gynybos kompanijų, įskaitant Vokietijos „Rheinmetall“ ir Norvegijos „Kongsberg Gruppen“, akcijos per pastaruosius metus smarkiai išaugo, nes išaugo vyriausybės užsakymai tankams, raketoms ir artilerijai. Investuotojai taip pat skaičiuoja, kad NATO perginklavimas padidins pajamas ateinančiais metais.

Tačiau kai kurie Europos bankai ir toliau nelinkę skolinti ginklų gamintojams, kad padėtų jiems padidinti gamybą. Ši problema ypač aktuali smulkiesiems gamintojams, kurie yra labai svarbūs visai tiekimo grandinei.

 

Nors nuo 2019 metų rizikos kapitalo investicijos į gynybos startuolius NATO šalyse išaugo keturis kartus, keliems instituciniams fondams Europoje dėl aplinkosaugos, socialinių ir valdymo priežasčių vis dar draudžiama investuoti į ginklus.

Į bendrą ES biudžetą taip pat įtrauktas tiesioginių investicijų į gynybą draudimas.

Baueris, Nyderlandų karinio jūrų laivyno karininkas, kuris vėliau šį mėnesį po trejų metų kadencijos palieka savo pareigas NATO, sakė, kad taisyklės yra pasenusios.

„Vis dar yra pensijų fondų ir bankų, kurie sako, kad neetiška investuoti į gynybos pajėgumus, nes jie žudo žmones... Ir tada iškyla tvaraus vystymosi tikslų klausimas, ir aš jiems sakau: „Eikite ir aplankykite Gazą. Aplankykite Ukrainą. Aplankykite Jemeną. Nuvykite į Siriją ir pamatysite. Pamatysite, prie ko prives karas“, – sakė jis.

 

„Investavimas į gynybą siekiant atgrasymo yra geriausia priemonė tvariam vystymuisi užtikrinti“, – pridūrė jis.

Pastarosiomis savaitėmis Europos Komisija ir daugiau nei tuzinas ES vyriausybių sustiprino spaudimą Europos investicijų bankui, kad šis panaikintų beveik visišką ginklų finansavimo draudimą ir padėtų stiprinti Europos gynybos pramonę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(4)
(10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()