154 „Tomahawk“. Gali smogti 1 600 km. JAV povandeniniai monstrai „priešiškuose“ vandenyse (Video) ()
JAV branduolinis povandeninis laivas buvo apdovanotas už misijas, „itin svarbias nacionaliniam saugumui“, vykdytas „priešiškame ir sudėtingame“ Vakarų Ramiojo vandenyno regione.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kinija turi didžiausią pasaulyje karinį laivyną, sudarytą iš daugiau nei 370 laivų ir povandeninių laivų. JAV toliau stebi Kinijos karinio jūrų laivyno veiklą Vakarų Ramiajame vandenyne ir dislokuoja raketas nešančius povandeninius laivus strateginiuose regiono postuose.
JAV karinio jūrų laivyno laivas „USS Michigan“ yra „Ohio“ klasės valdomų raketų povandeninis laivas, galintis gabenti iki 154 „Tomahawk“ sparnuotųjų raketų, gebančias smogti 1600 km atstumu. Jame taip pat gali būti dislokuota iki 66 specialiųjų operacijų personalo karių.
JAV karinio jūrų laivyno nuotraukos rodo, kad povandeninis laivas, kurio pagrindinė bazė yra Bangoro mieste Vašingtono valstijoje, Vakarų Ramiajame vandenyne veikė nuo 2022 metų. Jis lankėsi Japonijos Okinavos saloje, Pusano mieste Pietų Korėjoje ir Amerikos strateginiame poste Guame.
JAV Ramiojo vandenyno laivyno povandeninių pajėgų sausio 8 d. paskelbtose nuotraukose matyti, kad „USS Michigan“ įgulos nariai 2024 m. gruodžio 19 d. Jungtinėje Perl Harboro-Hikamo karinėje bazėje Havajuose buvo apdovanoti.
|
„Apdovanojimai buvo įteikti „USS Michigan“ įgulai už puikų operacinį planavimą ir rizikos valdymą, įvykdant tris itin sėkmingas misijas, itin svarbias nacionaliniam saugumui“, – teigė JAV povandeninių pajėgų atstovai.
Šį apdovanojimą JAV karinio jūrų laivyno sekretorius įteikia bet kuriam karinio jūrų laivyno ar jūrų pėstininkų korpuso padaliniui už „išskirtinį heroizmą veiksmuose prieš priešą“ arba „ypatingus nuopelnus“ remiant karines operacijas, teigiama JAV karinio jūrų laivyno dokumente.
„Dėl saugumo detalės apie „USS Michigan“ operacijas, nurodytas apdovanojimo citatoje, nebus teikiamos“, – atsakyme į „Newsweek“ prašymą pakomentuoti teigė JAV Ramiojo vandenyno laivyno povandeninių pajėgų atstovas komandoras Rickas Moore'as. Tačiau citatos tekstas, matomas nuotraukoje, atskleidė, kad „USS Michigan“ misijas vykdė nuo 2022 m. spalio 9 d. iki 2024 m. sausio 16 d., o jo pasiekimai „žymiai padidino karo veiksmų pasirengimą“ Vakarų Ramiajame vandenyne.
Povandeninio laivo veikla taip pat žengė į priekį, teigiama citatoje, „ypač naudojant bepiločius povandeninius aparatus“. Specializuotas leidinys „The War Zone“ teigė, kad tai rodo, jog „USS Michigan“, kurio misijos apėmė žvalgybos rinkimą, naudojo povandeninius dronus. Jis gali dislokuoti ir susigrąžinti dronus naudodamas torpedų vamzdžius ir raketų paleidimo vamzdžius.
Povandeninis laivas galėjo naudoti arba išbandyti daugybę povandeninių dronų, teigė Tomas Shugartas, buvęs JAV karinio jūrų laivyno naras ir vyresnysis bendradarbis Naujosios Amerikos saugumo centre, įskaitant didelį poslinkį turintį bepilotį povandeninį aparatą, žinomą kaip „Snakehead“.
Šis povandeninis dronas yra sukurtas taip, kad tilptų į didesnį vamzdį, pavyzdžiui, „USS Michigan“ sausąjį denio modulį, „Newsweek“ sakė Shugartas. Tai modulis, kuris tvirtinamas prie povandeninio laivo korpuso viršaus ir leidžia narams ir dronams išeiti ir patekti, kai povandeninis laivas yra panardintas.
JAV Ramiojo vandenyno laivyno povandeninių pajėgų atstovas komandoras Rickas Moore'as „Newsweek“ sakė: „Ohio“ klasės valdomų raketų povandeniniai laivai (SSGN) suteikia JAV karinio jūrų laivynui precedento neturinčias smūgio ir specialiųjų operacijų misijų galimybes iš slaptos platformos.“
Buvęs JAV karinio jūrų laivyno naras ir Naujosios Amerikos saugumo centro vyresnysis bendradarbis Tomas Shugartas „Newsweek“ sakė: „Nors „Snakehead“ gamyba buvo atšaukta, aš tikiu, kad jie turi bent vieną prototipą, kuris galėjo būti naudojamas bandymams ir plėtrai užsienio operacinėje aplinkoje.“
JAV karinis jūrų laivynas, tikėtina, ir toliau dislokuos „Ohio“ klasės valdomų raketų povandeninius laivus Vakarų Ramiajame vandenyne, kur Kinija plečia ir modernizuoja savo karinių laivų laivyną, siekdama mesti iššūkį Amerikos karinio jūrų laivyno dominavimui ginčijamuose regiono vandenyse.