Iranas išbandė „paslaptingą“ oro gynybos sistemą (Video)  ()

Stebėtojai sistemą pavadino „bauginančia“.


Taikinys
Taikinys
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=ZLbTnAqTPpU&t=131s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Irano kariuomenė sausio 12 d. pradėjo oro gynybos pratybas, iškilus galimų Izraelio oro smūgių prieš jo branduolinius objektus grėsmei. Pratybose buvo bandyta daugybė oro gynybos sistemų, tačiau viena buvo, kuri patraukė dėmesį: nauja lazerinė įranga „Seraj“.

Apie tai pranešė Irano naujienų agentūra „Mehr“. Pasak pranešimo, stebėtojai „Seraj“ pavadino „bauginančia“.

Sistema buvo įdiegta Fordo urano sodrinimo gamykloje, kur vyko pratybos. Ataskaitoje teigiama, kad tai tik vienas iš daugelio objekte veikiančių oro gynybos sluoksnių, kuris buvo skirtas atgrasyti Izraelį ir JAV nuo Irano ir jo branduolinės programos puolimo.

Seraj“ oro gynybos sistemos charakteristikos ir savybės, įskaitant jos veikimo diapazoną, šiuo metu tebėra paslaptyje.

[EU+Kuponas] 270€ pigiau ir su dovanomis! Tobulas robotas siurblys. Galimybės iš ateities ir juokinga kaina (Video, „Narwal Freo X Ultra“)
1527 2

Žemiausia fiksuota kaina

Specialus kuponas

Papildomai dovanų

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė ir galimybės

Išsamiau

Tačiau lazerinės oro gynybos sistemos tampa labai populiarios tarp kariškių visame pasaulyje, nes jos yra labai ekonomiška priemonė numušti oro grėsmes.

Didelės energijos lazeris yra didelis, stacionarus energiją gaminantis įrenginys, kurio viršuje yra nukreiptos energijos matrica. Jis naudoja koncentruotą didelės energijos fotonų spindulį, kad perimtų ir sunaikintų atskrendančius priešo dronus ir raketas; jis skirtas ne mobiliam naudojimui, o stacionariai gynybai.

Be to, šios didelės energijos lazerinės oro gynybos sistemos gali diskretiškai sudeginti priešiškus taikinius, nesukeldamos papildomos žalos, taip sumažindamos aukų skaičių dėl po smūgio ant žemės krentančių dalių.

Lazerinės oro gynybos sistemos yra ypač naudingos kovojant su nepilotuojamais orlaiviais, nes koncentruoti lazerio spinduliai gali greitai įkaitinti drono korpusą ir sugadinti jo vidinę struktūrą.

 

Anksčiau tariamai buvo pastebėta Kinijos lazerinė antidronų sistema, apsauganti tą vietą Irane, kur aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Chamenei 2024 m. spalį pasakė retą viešą pamokslą, kaip anksčiau pranešė „EurAsian Times“. Ji buvo dislokuota siekiant apsaugoti aukščiausiąjį lyderį nuo galimo tikslinio Izraelio pasikėsinimo nužudyti.

 

Kai kurie karybos ekspertai anksčiau spėliojo, kad Iranas galėjo sukurti antidronų sistemą arba šalyje pagamino Kinijos sistemos kloną, kad sustiprintų savo oro gynybos pajėgumus. Tačiau šių teiginių nebuvo galima nepriklausomai patikrinti.

Naujos lazerinės oro gynybos sistemos pristatymas yra reikšmingas Irano gynybai, tačiau tai nėra vienintelė šalis, sukūrusi arba išbandžiusi tokią moderniausią oro gynybą. Pranešama, kad kelios šalys, tokios kaip JAV, JK, Izraelis, Pietų Korėja ir Kinija, sukūrė ir išbandė savo lazerinę oro gynybą.

Iš jų Izraelio oro gynyba verta išskirtinio paminėjimo. Praėjusiais metais Izraelis paskelbė apie pažangą kuriant ilgai lauktą didelės galios lazerinę perėmimo sistemą, vadinamą „Iron Beam“. Tikimasi, kad šiais metais ji bus pradėta eksploatuoti, ji papildys „Iron Dom“ ir ypač bus nukreipta  į mažesnes oro grėsmes.

 

Sistema laikoma vertingu papildymu Izraelio kariuomenei, kuri yra priversta naudoti brangias raketas, kad numuštų pigius bepiločius orlaivius, kuriuos regione paleido priešai. Be „Iron Beam“, Izraelio „Rafael Advanced Defense Systems“ taip pat sukūrė kitą lazeriu pagrįstą oro gynybos sistemą, vadinamą „Lite Beam“, specialiai skirtą apsisaugoti nuo dronų.

 

Kalbant apie Iraną, nors jo besiplečiantį bepiločių orlaivių parką gyrė stebėtojai, jo oro gynybos pajėgumai buvo įvertinti kaip nepakankami atremti Izraelio ir JAV grėsmę.

Taigi, lazeriu paremtos oro gynybos sistemos papildymas padidintų Irano arsenalą ir jam taptų daug lengviau ir pigiau numušti priešiškus oro taikinius, ypač dronus, kuriuos priešai gali dislokuoti siekdami nusitaikyti į jo karinius ar branduolinius objektus.

Irano kariuomenė paskelbė, kad sausio 12 d. pradėjo didelio masto oro gynybos pratybas „Eqtedar“, pabrėždama, kad jomis siekia apsaugoti gyvybiškai svarbią infrastruktūrą, tokią kaip sunkiojo vandens gamybos ir urano sodrinimo įrenginiai, esantys Fordo ir Khondabo kompleksuose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(3)
(-2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()