20 000 kg sprogmenų! Monstras, kokio pasaulis dar nematė. Gali sunaikinti bet kurį taikinį Žemėje (Video)  ()

Jungtinėms Valstijoms tikrai reikia naujos kartos bombonešio, kad galėtų atremti Rusijos ir Kinijos lygiagrečias programas.


Orlaivio techninis aptarnavimas
Orlaivio techninis aptarnavimas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=e7kAkm5mE5M&t=105s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

B-2 gali nešti iki 20 000 kg ginklų dviejose atskirose skyriuose, išdėstytuose orlaivio centre. Kaip slaptas bombonešis, B-2 gali gabenti tiek įprastus, tiek branduolinius ginklus, taip pat daugybę kitų amunicijos, rašo Maya Carlin,  Saugumo politikos centro analitikė.

Nors būsimas JAV oro pajėgų slaptas bombonešis B-21 nusipelno viso spaudos dėmesio, aviacijos mėgėjai ir karybos ekspertai nepamirš prototipo, kurį jis turi pakeisti. B-2 „Spirit“ skraido danguje jau daugiau nei keturis dešimtmečius ir tarnauja kaip JAV kariuomenės branduolinio atgrasymo oro įrenginys. „Spirit“ tebėra svarbus lėktuvas užtikrinant, kad Amerika išlaikytų pranašumą prieš savo priešus.

Iki Šaltojo karo JAV oro pajėgos rėmėsi tik savo B-52 „Stratofortress“ lėktuvais kaip pagrindiniais strateginiais bombonešiais. Tačiau aštuntojo dešimtmečio viduryje inžinieriai atrado visiškai naują metodą, kaip išvengti raketų ir perėmėjų.

[EU+Kuponas] Naujiena iš „Xiaomi“ ekosistemos! 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą (Video, „Wanbo T2 Ultra“)
5401 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

„Xiaomi“ ekosistemos produktas

Puikių savybių

Išsamiau

Amerika nukrypo į šią naują technologiją, kai sovietai kūrė sudėtingesnius greitaeigius lėktuvus ir „žemė-oras“ raketas. Siekdama kovoti su naujais SSRS pajėgumais, „Defense Advanced Research Projects Agency“ (DARPA) bendradarbiavo su JAV įsikūrusiomis aviacijos įmonėmis, siekdama nustatyti didžiausią radaro atspindžio plotą, kurį galėtų turėti orlaivis, o priešo lėktuvai jo vis tiek nepastebėtų.

Nors gamintojas „Lockheed Martin“ jau aštuntajame dešimtmetyje pristatė A-12 ir SR-71, kurie abu pasižymėjo slaptomis savybėmis, oro pajėgos galiausiai pasirinko „Lockheed“ konkurento „Northrop Grumman“ konstrukciją.

Finansuojamas pagal kodą „Aurora“, jis buvo pasirinktas kaip naujasis bombonešis.

 

Galintis skristi dideliame aukštyje ir ilgais atstumais, „Spirit“ gali per kelias valandas nusigauti į beveik bet kurį pasaulio tašką. Dėl pagarsėjusio skraidančio sparno konstrukcijos bombonešis yra neaptinkamas beveik visais radarais – bent jau tuo metu. Mažas bombonešio pastebimumas atsiranda dėl sumažintų elektromagnetinių, akustinių, infraraudonųjų, vizualinių ir radaro signalų derinio.

Kartu su tokiu slaptumo lygiu, bombonešio ginkluotės pajėgumas suteikia „Spirit“ legendinį statusą. B-2 gali nešti iki 20 000 kg ginklų dviejose atskirose ginklų skyriuose, išdėstytuose orlaivio centre. B-2 gali gabenti tiek įprastus, tiek branduolinius ginklus, taip pat daugybę kitos amunicijos.

Per visą savo tarnavimo laiką „Spirit“ veikė įvairiomis grėsmingomis klimato sąlygomis. Nuo 1999 m. Kosovo karo iki karo su terorizmu ir Libija 2011 m. šie bombonešiai pademonstravo savo puikius sugebėjimus. Nepaisant garbingos „Spirit“ tarnybos istorijos, oro pajėgos šį modelį išleidžia į pensiją daugiau nei dešimtmetį anksčiau nei planuota, kad sutelktų pastangas į naujos kartos „B-21 Raider“ platformą.

 

Tikimasi, kad „Raider“ tarnaus kaip slaptas oro pajėgų mūšio vadovas ir žvalgybos duomenų rinkėjas.

Jungtinėms Valstijoms tikrai reikia naujos kartos bombonešio, kad galėtų atremti Rusijos ir Kinijos lygiagrečias programas.

Tačiau pradinių oro pajėgų planų pagaminti tik 100 bombonešių gali nepakakti. Analitikai ragina tarnybą padidinti kiekį iki 150–200 vienetų, kad būtų išlaikytas konkurencinis pranašumas prieš JAV priešininkus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: