Triguba galia. Europa sudrebino savo naujausiais monstrais (Foto)  ()

Prie tradicinio pagrindinio kovos (MBT) tanko buvo pridėtos dar dvi transporto priemonės – tankas su raketiniais ginklais ir vadinamasis „drono vežėjas“ su išplėstu jutiklių rinkiniu ir lazerinėmis sistemomis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bendras Vokietijos ir Prancūzijos projektas sukurti pagrindinį naujos kartos mūšio tanką MGCS (Main Ground Combat System) žengia į naują etapą.

Vykdant programą buvo priimtas sprendimas sukurti ne vieną, o tris specializuotas kovines transporto priemones MGCS pagrindu. Tokį pareiškimą „IAVC Armored Technology“ konferencijoje išsakė Vokietijos Bundesvero pulkininkas Arminas Dirksas, MGCS jungtinės projektų grupės vadovas. Apie tai rašo „Europäische Sicherheit & Technik“.

MGCS tankai
[EU+Kuponai] „Winter Sale 2025“! Kainos nutirpo 60 %. Energijos stotelės, dulkių siurbliai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis (Video)
10721

„Winter Sale 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4, tarnaus 10+ metų

2) „JIGOO C500“ - rekordinės kainos 500W belaidis dulkių siurblys

3) „Wanbo T2 Ultra“ - 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą

Išsamiau

Pagrindinis programos elementas yra tradicinis tankas, aprūpintas galingu 140 mm „Ascalon“ pabūklu, kurio kovinis svoris siekia iki 50 tonų.

Tačiau dabar prie jo pridedamos dvi naujos versijos:

  • Raketinis tankas, aprūpintas hipergarsinėmis raketomis – skirtas ugnies palaikymui.
  • „Dronų vežėjas“, aprūpintas išplėstu jutiklių rinkiniu, skirtu žvalgybai ir užduotims atlikti už tiesioginio matymo linijos (NLOS).

 

Visos trys mašinos bus pagrįstos viena važiuokle, o tai labai supaprastins logistiką ir techninę priežiūrą. Koncepcija apima aukštųjų technologijų sprendimų integravimą: raketinis tankas greičiausiai galės smogti tiek ant žemės, tiek į oro taikinius, o „dronų vežėjas“ gali būti aprūpintas lazerių sistema, skirta naikinti priešo dronus, taip pat galimybė juos transportuoti. Tuo pačiu metu visos trys mašinos liks valdomos žmogaus.

 

 

Pulkininkas Dirksas pabrėžė, kad net iki 2040-ųjų neplanuojama pereiti prie visiškai autonominių šios klasės kovinių platformų.

„Defense Express“ pažymėjo, kad raketinio tanko idėja kelia asociacijas su septintojo dešimtmečio projektais, tokiais kaip sovietinis IT-1, kuris sukurtas raketų technologijų entuziazmo eroje. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia šias mašinas paversti universaliomis, pritaikytomis šiuolaikinio mūšio lauko reikalavimams. Iš viso tokių mašinų buvo sukurta 110 vienetų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(0)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()