Ukraina tapo pirmoji istorijoje. Dar niekas ir niekada kare nebuvo panaudojęs tokio ginklo (Video) ()
Ukrainos kariuomenė tampa istorija. Niekas dar niekada nebuvo naudojęs tokio ginklo.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos nepilotuojamų ginkluotųjų pajėgų vadas Vadymas Sucharevskis davė interviu Laisvosios Europos radijui, kuriame atskleidė, kad Ukraina į frontą pasiuntė visiškai naujo tipo ginklus. Tai liečia lazerinius ginklus, kurie, pasak Sucharevskio, jau dalyvauja kovoje prieš Putino pajėgas. Tai reikštų, kad, kiek mums žinoma, Ukraina yra pirmoji šalis, realiomis kovinėmis sąlygomis panaudojusi tokį arsenalą.
„Mūsų kariuomenės tyrimų ir plėtros darbai apima kelias skirtingas sritis. Viena iš jų yra susijusi su gynyba nuo priešo orlaivių ir nepilotuojamų sistemų, įskaitant sprendimų, kaip neutralizuoti „Shahed“ dronus, paieška. Taip pat galiu dar kartą pasakyti – lazeriniai sprendimai tam tikrame aukštyje jau pasiekia konkrečius taikinius“, – sakė Sucharevskis.
|
Apie lazerinius ginklus Ukrainos kariuomenės kontekste kalbama jau daug mėnesių. Jau rašėme, pavyzdžiui, apie derybas dėl britų „DragonFire“ sistemos siuntimą į frontą, kuri jau buvo sėkmingai išbandyta, o neseniai pasirodė informacija apie „Tryzub“ sistemą, kuri tariamai gali numušti taikinius maždaug 2 km atstumu. Taip pat verta pridurti, kad tokio tipo ginklai tampa vis labiau paplitę ir jais ką tik gyrėsi JAV karinis jūrų laivynas. Tai nekeičia fakto, kad Sucharevskio pareiškimas yra be galo įdomus, nes iš to, ką žinome, Ukraina yra pirmoji šalis istorijoje, kuri tokią įrangą panaudojo realiomis kovinėmis sąlygomis.
🇺🇦 Ukraine has laser weapons. Vadym Sukharevskyi, call sign Barsuk “badger” -- a Hero of Ukraine, Ukrainian Armed Forces Colonel and commander of the newly organized Unmanned Systems Forces confirmed that laser technology is already capable of hitting certain targets at altitude. pic.twitter.com/qjVb7iz9jL
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) February 3, 2025
Lazeriniai ginklai: kodėl jie toks vertingas arsenalas?
„Lazeriu valdomi energetiniai ginklai gali smogti į taikinius šviesos greičiu ir panaudoti intensyvų šviesos spindulį, kad prasiskverbtų pro taikinį, o tai sukelia struktūrinius pažeidimus arba sprogstamesnius rezultatus, jei taikinys yra kovinė galvutė“, – rašė JK gynybos ministerija.
Įspūdingas ir tokio ginklo tikslumas – britų „DragonFire“ sistemos atveju ji gali pataikyti į monetos dydžio taikinį iš vieno kilometro atstumo!
Tokie ginklai taip pat itin pigūs. „Dragonfire“ atveju kaina už vieną šūvį yra mažesnė nei 12 eurų ir būtent dėl šios savybės lazerinis ginklas toks geidžiamas beveik kiekvienos pasaulio kariuomenės. Klasikinėse priešlėktuvinės gynybos sistemose naudojamos raketos, kurių kiekviena kainuoja iki kelių milijonų dolerių, todėl nesunku suprasti, kodėl prie tokių sprendimų intensyviai dirba didžiausios pasaulio kariuomenės.