Paslapčia atvyko iš Kinijos. Rusai meta į kovą beprotišką karo monstrą (Foto)  ()

Fantazijos nevaržo.


Asociatyvus stop kadras
Asociatyvus stop kadras
© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=eL3JR53RjdU&t=379s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Per karą Ukrainoje tiek ukrainiečiai, tiek rusai improvizuoja fronte. Tačiau rusai fantazijos nevaržo ir idėjų konstrukcijoms semiasi tiesiai iš „Pašėlusio Makso“ visatos, kaip „Baba Jaga“ tipo dronui, pagamintam iš lentų, trišakių ir saujelės elektronikos.

Dronai tapo neatsiejama šiuolaikinio mūšio lauko dalimi, o dabartiniame kare ukrainiečiai turi pranašumą dronų gamybos pajėgumų srityje. Jie pirmauja dėl to, kad komponentų galima gauti iš esmės iš viso pasaulio ir kliūtis yra tik finansai, tuo tarpu Rusijai didžioji dalis pasaulinės rinkos yra nepasiekiama.

Iš esmės Rusijai belieka tik importuoti dalis iš Kinijos, kuri riboja tiekimą, arba kontrabanda nelegaliai gabenti komponentus iš kaimyninių šalių, norinčių su ja prekiauti, pavyzdžiui, Kazachstano. Tačiau tiekimo apimtis tokiais kanalais yra gerokai mažesnė nei reikia, o sąnaudos – iki kelių kartų didesnės.

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
6419 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Tai verčia rusus išmontuoti ir panaudoti komponentus Ukrainos bepiločių orlaivių, kurie buvo sugadinti ar nukrito elektroninės kovos sistemų.

Tačiau kai kurių komponentų rusai negali gauti, todėl sumontuojami tokie monstrai kaip pavaizduotasis žemiau, kur kaip drono rėmas naudojamos dvi lentos, prie kurių trišakiais buvo pritvirtinti elektros varikliai su rotoriais ir baterijomis, laidai ir valdymo modulis su kamera.

 

Iš esmės dronui pagaminti reikia tik rėmo, akumuliatorių, elektros variklių su rotoriais, kameros ir valdymo sistemos su antena. Tačiau pastaruoju metu radijo ryšį keičia laidinis ryšys su valdymo stotimi. Tokiu atveju prie drono pridedama ritė su išvyniotu šviesolaidiniu kabeliu, todėl jiems neįmanoma trukdyti.

 

Rusijos dirbinys atrodo kaip „Babos Jagos“ tipo dronas, tačiau iš dviejų lentų sumontuotas rėmas nėra pakankamai tvirtas, kad galėtų gabenti 20 kg naudingąjį krovinį, bet turėtų atlaikyti minosvaidžio sviedinio perkėlimą.

Tačiau rusai net nepasivargino sulyginti lentų su pjūkleliu, kad sumažintų aerodinaminį pasipriešinimą, o tai gana neigiamai paveiks nuotolio ilgį ir apsunkins drono valdymą esant vėjuotam orui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(3)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()