Įžūlus rusų melas apie pažangiausią pasaulio naikintuvą: kaip katastrofa Aliaskoje tapo propagandos įrankiu (Video)  ()

Pasak portalo „Defense Romania“, Rusijos dezinformacija dėl JAV naikintuvo „F-35“ pasiekė itin aukštą lygį, kuris nustebino net amerikiečius. Remdamiesi neseniai įvykusia šio orlaivio katastrofa Aliaskoje, Rusijos propagandistai ėmė skleisti melą, kad „F-35“ negali atlaikyti atšiaurių oro sąlygų, rašo tech.wp.pl.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Kaszynzki, Lockheed Martin (CC BY 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Testflyging_av_f%C3%B8rste_norske_F-35_-_22492943335_14.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sausio 29 d. Eilsono oro pajėgų bazėje Aliaskoje sudužo JAV karinių oro pajėgų naikintuvas „F-35“. Portalas „Defense Romania“ atkreipia dėmesį į publikacijas JAV žiniasklaidoje, kuriose pabrėžiama, kad nėra nė menkiausio naikintuvo katastrofos ryšio su atšiauriomis oro sąlygomis.

Incidentą bandė paaiškinti ir Lenkijos kariuomenės „F-35“ lėktuvų dislokavimo grupės pulkininkas leitenantas Lukaszas Trederis, kuris pabrėžė, kad iš atskleistos informacijos matyti, jog pilotas skrydžio metu informavo apie avarinę situaciją. 

Kaip „F-35“ katastrofą aprašo rusai

Rusijos naujienų agentūra TASS cituoja „ekspertų“ pareiškimus, pasak kurių, „JAV „F-35“ linkęs sugesti, o pastarasis incidentas iliustruoja brangiausio pasaulyje orlaivio operacines galimybes Arktyje“. 

[EU+Kuponai] „Winter Sale 2025“! Kainos nutirpo 60 %. Energijos stotelės, dulkių siurbliai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis (Video)
9899

„Winter Sale 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4, tarnaus 10+ metų

2) „JIGOO C500“ - rekordinės kainos 500W belaidis dulkių siurblys

3) „Wanbo T2 Ultra“ - 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą

Išsamiau

JAV leidžiamo žurnalo „The National Interest“ žurnalistai nurodo, kad yra žinoma daugybė „F-35“ misijų, vykdytų ekstremaliomis oro sąlygomis, pavyzdžių. Tokio tipo orlaivius jau daugelį metų eksploatuoja ne tik JAV karinės oro pajėgos, bet ir kelios kitos NATO šalys atšiauriose vietovėse.

„F-35“ eksploatuojami atšiauriomis sąlygomis 

Daugiau kaip 50 „F-35“ naikintuvų nuo 2022 m. bazuojasi Eilsono oro pajėgų bazėje Aliaskoje, o Norvegija savo „F-35“ nuo 2017 m. eksploatuoja Orlando oro pajėgų bazėje. Suomijos karinės oro pajėgos taip pat nusprendė priimti į tarnybą „Lockheed Martin“ pagamintus naikintuvus ir sistemingai demonstravo, kad NATO naikintuvai gali efektyviai veikti Šiaurės regione.

 

Savo ruožtu portalas „Defense Romania“ primena 2018 m. situaciją, kai Rumunijos F-16 nepakilo dėl „oro sąlygų ir užšalusio kilimo ir tūpimo tako“. Toks sprendimas buvo priimtas, nes jų skrydis turėjo būti vienos iš nacionalinių švenčių minėjimo dalis, o valdžios institucijos nematė pagrindo rizikuoti. Tuo metu Rusijos propagandai tai taip pat buvo proga smogti NATO aviacijai, rašo tech.wp.pl.

 

Primename, kad JAV karinių oro pajėgų naikintuvas „F-35“ sudužo sausio 28 d. Aliaskoje, Eilsono oro pajėgų bazėje. Naikintuvo pilotas saugiai katapultavosi. 

Naikintuvas „Lockheed Martin F-35 Lightning II“ yra penktos kartos JAV karinių oro pajėgų stealth (liet. nematomumo) technologija paremtas, universalus naikintuvas. Šio orlaivio vertė siekia daugiau nei 80 mln. JAV dolerių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(5)
(3)
(2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: