„Atskleista tikroji Rusijos karo prieš Ukrainą priežastis“  ()

Ne tik Vladimiro Putino ambicijos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos karas su Ukraina turi gilesnes šaknis nei tik Vladimiro Putino ambicijos. Kaip pažymi amerikiečių leidinys „The Hill“, Rusija savo imperinę politiką šimtmečius kūrė melu, jėga ir kolonializmu.

Nuo 2014 metų vykstantis karas yra šio palikimo pasekmė, o ne tik vieno autokrato iniciatyva.

Straipsnio autorius, Amsterdamo universiteto mokslo vadovas Andrew Chakhoyanas primena agresiją lydėjusią Rusijos propagandą.

Ypač akcentuojamas buvo fantazijos apie „nukryžiuotą berniuką“, kurią Kremlius panaudojo ukrainiečiams demonizuoti ir karui pateisinti, atvejis. Tai tik vienas iš sisteminio naratyvo, kuris Rusijoje formavosi šimtmečius, pavyzdys, rašo „Krapka.Media“.

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
11030 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Leidinyje pažymima: Rusija nėra valstybė, kurią vienija bendros vertybės ir siekiai, o veikiau jėga ir melu valdoma imperija.

Vladimiras Putinas tiesiogiai neigia Ukrainos, kaip atskiros tautos, egzistavimą, o tai ne tik ideologinis pareiškimas, bet ir agresijos de facto pateisinimas. Rusai teritorijų praradimą suvokia ne kaip dekolonizacijos procesą, o kaip laikinus sunkumus.

 

Tai yra pagrindinis skirtumas tarp Maskvos ir buvusių Vakarų imperijų, tokių kaip Ispanija ar Belgija. Net SSRS žlugimas nepajudino Rusijos elito imperinio mąstymo.

„The Hill“ atsisuka į istoriją, rodančią, kad Maskva nuo seno pasitikėjo smurtine kontrole.

Jau XVI amžiuje Rusijos valdovai bandė uzurpuoti Kyjivo Rusios paveldą, vadindami savo karalystę „Rusia“, nors šis vardas istoriškai priklausė Kyjivui.

Vakarai dažnai ignoruoja tikrąsias karo priežastis, manydami, kad V. Putinas yra vienintelė problema. Tačiau, kaip pažymi leidinys, Rusijos agresija sulaukia didelio šalies gyventojų palaikymo.

Daugelis rusų pritaria imperinei retorikai, kuri pateisina karą ir neigia Ukrainos teisę egzistuoti.

 

Pasak autoriaus, pagrindinis motyvas palaikyti karą tarp rusų yra baimė pripažinti savo atsakomybę. Propaganda ne tik primeta jiems imperinę pasaulėžiūrą, bet ir padeda išvengti moralinio apmąstymo apie savo dalyvavimą agresijoje.

Šiandieninė Ukrainos kova yra ne tik kova už teritoriją, bet ir už istorinį teisingumą.

Rusija turi suvokti, kad tokie melagingi pasakojimai kaip „nukryžiuotas berniukas“ negali pateisinti nusikaltimų suvereniai valstybei.

Anot A. Chakhoyano, pasaulis turi atsikratyti iliuzijų apie Rusiją. Tik visiškas agresoriaus pralaimėjimas gali priversti šalį permąstyti savo praeitį ir atsikratyti imperinių ambicijų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(60)
(7)
(53)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()