Desperatiškas perspėjimas. „Amunicijos liko tik 3 dienoms“  ()

Atsargos dar labiau išseko.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© FuN_Lucky (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/ammunition-cartridge-load-bullet-5485276/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prancūzijos aviacija turi modernių „Rafale“ orlaivių, kuriuos taip pat užsako užsienio klientai. Nors šios mašinos yra gerai vertinamos, Prancūzijos karinių oro pajėgų pajėgumus riboja tai, kad trūksta orlaivių su stealth savybėmis. Dar blogiau, kad oro ginkluotės atsargos yra katastrofiškai mažos – jų užtenka tik kelioms dešimtims valandų kovos.

Prancūzija yra viena iš nedaugelio šalių, galinčių savarankiškai pasigaminti beveik visų rūšių ginklų – nuo tarpžemyninių raketų, povandeninių laivų, daugiafunkcinių lėktuvų, šarvuočių (šiuo metu be tankų) iki sparnuotųjų raketų ar hipergarsinių ginklų. Ji taip pat yra viena iš dviejų Europos NATO narių, turinčių savo branduolinius ginklus.

[EU+Kuponas] Pirkėjai sužavėti. „Labiau nei pateisina lūkesčius. Nuostabi kokybė. Su lazeriniu kreiptuvu. Ir dar tokia kaina.“ Būtinas „pasidaryk pats“ entuziastams ir profesionalams
1362 2

Nuostabi kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkinys

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Nepaisant to, Prancūzijos ginkluotosios pajėgos neapsieina be problemų, kaip rodo neseniai paskelbta IFRI (Institut Français des Relations Internationales) ataskaita. Joje ekspertai atkreipia dėmesį į rimtas problemas, kamuojančias Prancūzijos karinę aviaciją – Armée de l'air.

Pirmoji iš jų – penktosios kartos orlaivių trūkumas. Nors Prancūzijos daugiafunkciniai lėktuvai „Rafale“, priskiriami 4+ kartos orlaiviams, yra labai gerai vertinami ir sulaukia vis daugiau eksporto užsakymų, IFRI nurodo, kad jiems trūksta stealth pajėgumų.

Dėl to pradeda didėti atotrūkis tarp Prancūzijos aviacijos ir šalių, įskaitant sąjungininkes, naudojančių 5-osios kartos daugiafunkcinius orlaivius, pajėgumų. IFRI teigimu, tai, be kita ko, pradeda daryti įtaką nepakankamiems pajėgumams prasiskverbti pro priešo priešlėktuvines sistemas.

 

Antroji įvardyta problema – menkos tiksliųjų oro šaudmenų atsargos. Prancūzija turi labai modernias ir labai gerai įvertintas ginkluotės sistemas, pavyzdžiui, raketas „oras-oras“ Meteor ir raketas „oras-žemė“ SCALP, tačiau jų atsargos yra labai mažos.

Ginklams, skirtiems smogti į antžeminius taikinius, amunicijos užtektų tik trims kovos dienoms. Dėl to – kai tikslioji amunicija bus išeikvota – „Rafale“ lėktuvams tektų naudoti paprastas nevaldomas bombas, patekus į daugelio priešo priešlėktuvinių sistemų smogiamąjį nuotolį.

 

Dar blogesnė yra raketų „oras-oras“ problema. Nors raketos „Meteor“ yra vienas geriausių savo klasės ginklų pasaulyje, „oras-oras“ amunicija baigtųsi jau po vienos dienos visaverčių operacijų.

Tai darydama IFRI atkreipia dėmesį, kad ši problema nėra nauja – ją parodė, pavyzdžiui, 2011 m. Prancūzijos vadovaujami oro antskrydžiai prieš taikinius Libijoje, kai atakas teko nutraukti, nes Prancūzijos oro pajėgoms baigėsi tikslieji ginklai. Nepaisant to, atsargos ne tik kad nebuvo papildytos, bet perdavus dalį ginklų Ukrainai dar labiau išseko.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(4)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()