„Į Rusijos pusę. Pirmas atvejis.“ Ukrainoje šokas  ()

„Tai sunku paaiškinti ir dar sunkiau priimti.“


Ukrainos žemėlapio ir vėliavos koliažas
Ukrainos žemėlapio ir vėliavos koliažas
© matiasgalarza0333 (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/vectors/ukraine-flag-heart-dove-of-peace-7098105/

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-02-24 „Į Rusijos pusę. Pirmas atvejis.“ Ukrainoje šokas  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JT Generalinė Asamblėja balsų dauguma pritarė rezoliucijai, kurioje reikalaujama, kad Rusija visiškai išvestų savo armiją iš Ukrainos teritorijos, esančios tarptautiniu mastu pripažintose sienose. Už dokumentą balsavo 93 šalys, 65 susilaikė ir 18 buvo prieš. Dėl neigiamo Jungtinių Valstijų ir Izraelio balsavimo Kyjive kilo šokas ir nusivylimas. Tai buvo pirmas toks atvejis.

Nors Vengrijos, žinomos dėl savo prorusiškos pozicijos ir Kyjivo kaltinamos veikimu kaip „Rusijos marionetė“, balsavimas nenustebino, JAV ir Izraelio pozicija šokiravo. Ukraina, kuri tikėjosi tradicinių partnerių paramos, neslepia nusivylimo, pranešė „On the Frontlines of News“.

[EU+Kuponai] Hibridiniai inverteriai „2in1“. Aukščiausia klasė ir fantastiškos kainos. Paskutiniai vienetai
3993

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Tai sunku paaiškinti ir dar sunkiau priimti“, – rašoma internete.

Izraelis anksčiau stengėsi išlaikyti pusiausvyrą santykiuose su Ukraina ir Rusija, tačiau dabartinis balsavimas sukėlė abejonių dėl šio neutralumo.

JAV neigiamas balsavimas buvo dar didesnė staigmena, turint omenyje jų viešą paramą Kyjivui ginklų tiekimo ir sankcijų Rusijai klausimais. Analitikai spėja, kad šis žingsnis gali būti susijęs su Vašingtono vidaus politika arba bandymu daryti įtaką derybų procesui, tačiau oficialaus paaiškinimo kol kas nepateikta.

 

Tarp susilaikiusiųjų buvo Kinija, Indija ir Iranas, o tai, pasak ekspertų, patvirtina jų norą išvengti tiesioginės konfrontacijos ir išsaugoti diplomatinę erdvę manevrams. Daugelis trečiojo pasaulio šalių taip pat susilaikė, o tai tapo įprasta tokių balsavimų praktika.

Priimta rezoliucija, nepaisant jos neįpareigojančio pobūdžio, turi svarbią politinę reikšmę, nes joje užfiksuota tarptautinė parama Ukrainos suverenitetui ir padidintas spaudimas Maskvai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(10)
(-5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()