Gali nusipirkti kiekvienas. Kiek pavojingas „Starlink“ rusų rankose  ()

Atsiras ir priešo armijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atskiri priešo armijos „Starlink“ naudojimo okupuotose teritorijose faktai dar nekelia didelės grėsmės ir negalės pasauliniu mastu paveikti karinių operacijų eigos.

Apie tai pranešė grupės „Narodnyj Starlink” vadovas, Ukrainos ryšių ir kibernetinio saugumo pajėgų vado patarėjas 2022-2023 metais Volodymyras Stepanecas.

„Nuo pat pradžių, kai Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradėjo naudoti „Starlink“, kai pasirodė pirmieji „Starlink“ terminalų užgrobimo atvejai, nuo tada buvo ir tebevyksta bandymai panaudoti ryšio įrangą, kur fiziškai gali dirbti priešo rankose.

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
10917 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Šie atvejai buvo žinomi dar anksčiau, ne tik dabar. Kita vertus, galime pasakyti taip: protingi ukrainiečiai perka „Starlink“ terminalus, nes dažnai nenori laukti, jie perka užsienyje, bet kurioje šalyje, kur galima nusipirkti tiesiogiai. Tiesą sakant, bet kuris kitas užsienietis, įskaitant Rusijos Federacijos pilietį, turintis tam tikrų logistinių galimybių, taip pat gali tuo pasinaudoti ir juos įsigyti.

Bet, žinoma, terminalu galima naudotis tik ten, kur „Starlink“ paslaugos yra fiziškai prieinamos“, – pažymėjo jis.

V. Stepanecas taip pat įsitikinęs, kad okupantai negalės sistemingai naudoti „Starlink“, nes juo naudojasi Ukrainos gynybos pajėgos.

„Tai ne tik terminalo, kaip ryšio priemonės, buvimas, tai tam tikros infrastruktūros sukūrimas, net remontas ir priežiūra. Todėl tokia forma, žinoma, jie negalės jos naudoti taip, kaip čia naudojama.

 

Retkarčiais, kaip jau buvo patvirtinta tiek GUR, tiek kitose publikacijose, terminalą kur nors naudoja priešo dronų operatorių ekipažas, kažkur, kokioje nors pozicijoje. Iš principo tokių atvejų pasitaikys, bet abejoju, kad jie duos daugiau naudos nei situacinis-taktinis patobulinimas.

„Nematau čia jokių globalių pokyčių ar įtakos karinių operacijų eigai“, – priduria „Narodnyj Starlink“ grupės vadovas.

„Panikuoti neverta, nes galima teigti, kad situacija yra visiškai žinoma skirtingų lygių atsakingiems asmenims ir atitinkamai yra valdoma. Rusai tikrai neturi galimybės naudotis „Starlink“ terminalais savo teritorijoje. Atvejai yra laikinai užimtose Ukrainos teritorijose. Tai tikrai nėra priežastis sakyti: dabar Rusija turės tuos pačius pranašumus, kuriuos mes turime „Starlink“ dėka“, – pažymi jis.

 

Tačiau V. Stepanecas išreiškė įsitikinimą, kad panašios technologijos vieną dieną atsiras ir agresoriaus armijoje.

„Kita vertus, kaip atsitinka ir su bet kokia technologija, turime suprasti, kad atsiranda kiti operatoriai; Kinija šiuo metu formuoja tinklą, tad anksčiau ar vėliau panašios technologijos atsiras ir priešo armijoje.

Labai tikiuosi, kad kol tai nebus plačiai naudojama, mes jau išlaisvinsime savo teritorijas!“ – reziumavo jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(3)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()