Jie aiškiai sako JAV kariuomenei. „Imkit šį ginklą ir pamirškite Kinijos problemą“ (Video)  ()

Pastaraisiais metais viso pasaulio kariškiai išmoko keletą svarbių pamokų: dronai yra galingi, tankai vis dar yra sausumos pajėgų stuburas, o ginklų kaina vaidina pagrindinį vaidmenį užsitęsusiuose susirėmimuose. Štai kodėl „Lockheed Martin“ pasiūlė pasauliui savo visiškai naują, specifinę raketą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Lockheed Martin“ pristatė „Common Multi-Mission Truck“ (CMMT) – ikigarsinę ilgojo nuotolio sparnuotąją raketą, sukurtą taip, kad būtų ekonomiškas ir universalus sprendimas šiuolaikinėms karinėms operacijoms. Jos kaina siekia apie 150 000 JAV dolerių už vienetą, o nuotolis viršija 800 km. CMMT turėtų tapti pagrindiniu strateginiu JAV kariuomenės arsenalo turtu, ypač augant geopolitinei įtampai ir didėjančiam tolimojo nuotolio tiksliųjų ginklų poreikiui.

Imkit šį ginklą ir pamirškite Kinijos problemą

Vienas iš novatoriškiausių CMMT aspektų yra jo modulinė architektūra, apimanti keičiamas valdymo sistemas, naudingąsias apkrovas ir varomąsias sistemas. Šis metodas leidžia greitai pritaikyti raketą įvairiems eksploataciniams scenarijams, padidinant jos universalumą, nes jau yra su orlaiviais suderinama versija ir sutrumpinto nuotolio variantas, skirtas specialiai sraigtasparniams. CMMT taip pat gali būti pritaikyta jūrinėms operacijoms, o tai padidins jos vertę jūrinio pranašumo strategijose.

[EU+Kuponai] Pasaulinė premjera. Aukščiausios klasės monitoriai žaidimams, pramogoms ir darbui. Ribotas kiekis (Video)
8382 1

Pasaulinė premjera!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „KTC A32Q7 Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „KTC H27S25E“ - 27 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „KTC H27P22S“ - 27 colių, 4K, 160Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

CMMT užpildo esminę spragą tarp pigių tiksliai valdomų sklandymo sistemų ir brangesnių sparnuotųjų raketų, tokių kaip AGM-158 JASSM, kurių vienetas kainuoja daugiau nei 1,5 mln. JAV dolerių. Dėl šios priežasties CMMT užtikrina didesnį operatyvumą ir aukštą smūgių tikslumą žymiai mažesnėmis sąnaudomis. Bent jau taip tvirtina gamintojas, pabrėždamas, kad šio ginklo kūrimas yra paremtas patirtimi, įgyta iš programos „Rapid Dragon“, kuri parodė, kad sparnuotąsias raketas galima efektyviai paleisti iš transportinių lėktuvų, naudojant ne ką kitą, o tik „militarizuotus padėklus“.

 

Tačiau CMMT gimė ne pagal užsakymą, nes tai yra projekto „Carrera“ iniciatyvos dalis, kurią vykdo „Skunk Works“, slaptas „Lockheed Martin“ tyrimų ir plėtros padalinys. Šio projekto tikslas – sukurti autonomines sistemas, bendradarbiaujančias su pilotuojamais koviniais orlaiviais. Taigi, ką CMMT turi bendro su tuo? Na, gana daug, nes šis ginklas puikiai tinka šiai koncepcijai kaip išmanus manevrinis ginklas, galintis dirbti su autonominėmis oro platformomis.

 

Dabar „Locheed Martin“ laukia didžiuliai užsakymai, o jei jų bus, įmonė galės įgyvendinti kruopščiai parengtą gamybos planą. Ji jau užsitikrino paskirstytą gamybos modelį, sumažino tiekimo grandinės riziką ir teigia, kad netrukus gali pereiti prie masinės gamybos. Ar JAV kariškiai susidomės tokiu pigiu, didelio tikslumo, didelio nuotolio ginklu, pamatysime netrukus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(59)
(4)
(55)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()